Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kapucsengő hangerején lehet...

Kapucsengő hangerején lehet valahogy állítani?

Figyelt kérdés
Pár éve már, hogy telepítettek be nálunk kapucsengőt, de a mai napig nem tudom megszokni a csirimpolását, idegesítő is a hangja, meg kib..tt hangos. Arról nem beszélve, ha rámászik az érintőpanelre egy pók vagy valami bogár, érzékeli és nagyon sokszor csörömpöl emiatt.. Így nyáron majdnem mindennapos a szívrohamközeli állapot. Lehet ezeknek a bánatoknak legalább a hangerejét módosítani valagogy? Én speciel még a kapunyitó és hívásmegszakító gombon kívül sajnos még semmit nem találtam rajta, de lassan eljutok odáig, hogy leszaggatom a falról és akkor a hátoldalát is látni fogom rejtett gombokat keresvén.
2022. jún. 5. 11:38
1 2
 1/14 Szirty ***** válasza:

Így hogy a gyártót és a pontos típust precízen leírtad egy biztosan működő módszert tudok ajánlani:


Az építőipar dzsolidzsókerét a PUR habot!

2022. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most eszembe is juttattál egy ötletet, köszi! Amúgy jogos, megnézem majd találok e rajta valami gyártónevet, meg típust. Csak úgy fel van rögzítve nem tudom leszedni 😂
2022. jún. 5. 11:53
 3/14 Szirty ***** válasza:
Egyébként ha nincs olyan funkciója amivel szabályozni lehet a hangerejét, akkor én szétszedném és a csipogóval sorba kötnék ellenállést.
2022. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is megcsinálnám, ha értenék a villanyszereléshez, de sajnos csak egy mezei gépbeállító vagyok. Viszont, megkeresem a hang forrását rajta és küldök rá pár réteg szigszalagot, melóban is így kussoltattuk el az egyik gépet. 😂
2022. jún. 5. 12:04
 5/14 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ismerős a probléma...

Enyémen van oldalt egy "tolós" kapcsoló, ami úgy gondolom, hogy a hangerejét szabályozza, de nem tűnik halkabbnak egyik állásban sem. Fehér szigetelőszalagot ragasztottam a hangszóró előtti nyílásra, de még így is baromi ijesztő amikor megszólal! :D

2022. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Valami Codefon a gyártó, típust nem találtam rajta sehol. Szétkaptam de hogy ebbe melyik a csipogó.. legalábbis a falon lévő cucc alaplapjában semmit nem találtam, pedig azt gondoltam abban lesz, mert ott is van egy hangszórónyílásra utaló rész. A kagylóját még nem néztem. De megnézem azt is.
2022. jún. 5. 13:54
 7/14 Szirty ***** válasza:

Fényképezd le a NYÁK-ot.


Ha ilyet látsz benne akkor az az:

[link]


Kb 1cm átmérőjű. De lehet nagyobb is.

2022. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A NYÁK-on kb kettő darab kondit láttam, a hívásmegszakító billentyűt, az ajtónyitó gombot egy kis IC-t meg a csatiját a kagylónak illetve a bejövő kábelnek a csatiját.
2022. jún. 5. 14:56
 9/14 Szirty ***** válasza:

Kapucsengőt írtál, de most már kagylót is emlegetsz.

Akkor ez egy kaputelefon?

2022. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na basszus, bocsi, igen, kaputelefon! Reggel arra riadtam azért írtam ki a kérdést félkómásan.. azóta meg fel se tűnt.. 😂😂
2022. jún. 5. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!