Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Optikai kábelre a csatlakozó...

Optikai kábelre a csatlakozó házilag visszaköthető?

Figyelt kérdés

Lakásfelújítás miatt szó szerint le kellett vágnom a csatlakozót, mivel az előző lakónak szó szerint a lakáson mindenen keresztül átfúrva volt bekötve a nappaliba, így nem volt más választásom. Teljesen máshol vittem be a lakásba, igényesen, esztétikusan.

A csatlakozót visszatudom kötni én? Nem annyira értek hozzá, de ha nem muszáj, nem vesződnék a telekomosokkal, tekintve, hogy milyen megoldásokkal juttatták a kábelt A pontból B-be..



2022. júl. 1. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
2022. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
splicer celeszkoz kell ami tobbszaz ezer, esélytelen.. ez nem rez kabel h krimpelj.. diginel 5 a ezer kiszállás
2022. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gugu Gabor ***** válasza:
84%
Fizesd ki a javítást szerintem csak megszivatod magad egyébként
2022. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Optikai kábeltoldó, amit keresel. Ne akard levágni.
2022. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

"Ne akard levágni."

"szó szerint le kellett vágnom a csatlakozót"

Már késő. Előbb kellett volna kérdezni. Most majd szép esztétikusan kifizeted a javítást.

2022. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a Telekomosok készreszerelt kábelt használnak, több méter felesleget tekernek fel a végén. A szerelő elmondása szerint az egyel rövidebb kábel sok helyre nem elég, így mindig a hosszabbat használják, amiből meg rengeteg felesleges. Nekem ebből az jött le, hogy a helyszínen nem szerelnek optikai kábelt, esély van rá, hogy cserélni fogják az egész szakaszt nálad. Az UTP kábelt gond nélkül felkrimpelte ugyanez a szerelő, mondjuk később levágtam a csatlakozót, újra bevezettem és krimpeltem. Egyrészt a fenti okok miatt (nem végzett szép munkát a szerelő), másrészt bevezettem ugyanott egy másik kábelt is, amihez tágítani kellett a lyukon, benne lévő kábellel meg nem megy, mert szétfúrom a kábelt.
2022. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5


Köszi, még az ajtótokot is átfúrták ahol csak a kábel fért át, a csatlakozó már nem. Mindegy, köszi a válaszokat, akkor riasztom a telekomos mestereket.

2022. júl. 2. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Re:#1

Aki rutinos, egy perc alatt kicseréli:

https://www.youtube.com/watch?v=W7d0B_jC6tA

Egy 5 ezres szál vágóval szoktam cserélni, már vagy 30-40 ilyet csináltam, és nem volt vele gond.

Villanyszerelésnél ezeket a kábeleket el szoktuk tüntetni, be a csatornába, csőbe, ahol védett és nem látszik. A legelsőt úgy csináltam, hogy a tulaj megbízott a munkával, és elment külföldre. Szokás szerint az optikai kábel rejtés is feladat volt, ment fel a karton fölé, onnan le az elektromos vezetékekkel, a tv dugalj mellett meg kibújt egy kis furaton. Csakhogy beakadt valamibe és leszakadt a dugó. A tulaj nevében nem akartam a szolgáltatóval szórakozni, vettem dugót meg üvegszál vágót és megcsináltam. Elsőre jó lett, teszteltem a neten a sebességet meg a tv csatornákat és nem volt vele gond. Az igazi oka hogy ezt az utat választottam, az volt, hogy már előzőleg is volt probléma a dugókkal. Egyetlen alkalommal kellett kábel cserét kérni, de azt sem az én hibámból, és azt sem cserélte a szerelő, hanem a lépcsőházban megtalálta a hibát, és ott toldotta a kábelt, kb. 5 perc alatt.

2022. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%

8-as akkor ne itt ünnepeltesd magad, hogy te micsoda jóképességű optikai zseni vagy, hanem húzzál el kérdezőhöz, mert ő nem az, viszont belső építésznek képzeli magát.

Szó szerint esztétikusa juttasd el neki eszszsztétikschan ábólbébe! Szó szerint!

2022. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9


Anyukád szerint biztosan vicces vagy. :)

2022. júl. 2. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!