Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van e olyan program, amivel a...

Van e olyan program, amivel a távoli, az az otthoni gépemet tudom irányitani egy másik gépről, pl laptopról?

Figyelt kérdés
Ha esetleg van ilyen módszer, hogy pl a laptopomról be tudom kapcsolni az otthoni gépemet és tudom használni akkor légyszi irja már meg egy hozzáértő személy, teamwiever-el be tudok lépni, de nekem konkrétan úgy kellene, hogy be is tudjam kapcsolni, ha távol vagyok, vagy ilyen nem lehetséges? Végülis nem küldhetek be folyton valakit a házamba, hogy kapcsoljátok már be mert épp kellene róla valami.

2022. júl. 27. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Megoldás a "Wake on LAN" funkció


Némi leírás: TW -ben alapból van beépített ilyen funkció.

[link]

2022. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. júl. 28. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Bontsuk ketté a kérdést: egyik a WOL funkció. Ezt be kell állítgatni a routeren. Nem egyszerű feladat.


Másik a távirányító program. Itt is több lehetőség van. Az egyik a szolgáltatás (pl TW) ami olyan mintha a lakáskulcsodat átadnád egy őrnek aki majd kaput nyit. Ekkor meg kell bízni az őrben. Ezért tiltott minden cégnél. Sokan panaszkodnak rá mert szolgáltatás és a szolgáltatónak (TW) az az érdeke hogy fizess neki ezért korlátoz. Cserébe a kétbalkezes számítástechnikai antitalentumok is tudják használni (ezért népszerű).

Másik eset hogy beállítod magadnak a portforvardokat. Win-pro esetén ott a beépített RemoteDesktop, vagy vannak különféle VNC programok.

2022. júl. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!