Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire érdemes figyelnem egy...

Mire érdemes figyelnem egy laptop vásárláskor? Milyen laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Most megyek majd egyetemre és most már elengedhetetlen lesz számomra egy saját laptop. Nyilván ár érték arányban a legjobbat szeretném. Kb. olyan 200/max.250 ezer Ft-ra gondoltam. Milyen márkát érdemes egyáltalán néznem? Mi az ami ár érték arányban a legjobb? (Tudom vannak a népszerűbb márkák mint Lenovo, Hp, Asus, ezek tényleg jók vagy csak a nevüket fizetjük meg? Illetve milyen dolgokra érdemes figyelnem? Előre is köszönöm a segítséget:)

2022. aug. 3. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, de mire kell?


Médiaszak? Rajz? Orvosi? Mérnöki? Számtech? Könyvtárszak? stb...

2022. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsment szakra megyek. Tehát szerintem olyan nagyon speciális dolgokra nem kell csak amin az alapabb dolgokat tudom intézni.
2022. aug. 3. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Amire oda érdemes figyelni.

Memória min 8GB de 16 nyilván jobb. Sok gép utólag nem bővíthető.

Háttértár min 240-256GB, több jobb.

Proc Intel AMD mindegy. Ha akkumlátoros üzemidő fontos akkor ugyan abból a szériából az AMD a jobb 5-10% -al tovább bírja.

Egyébként Intelnél min i3 de inkább i5. i7 felesleges. 10 gen az már kicsit öreg de el lehet vele karistolni, 11 fut most ki és 12 most az új. Onnan tudni hogy a processzor számozásának első 2 száma mutatja a generációt.

AMD kicsit bonyolultabb. Rzyen 3 még oké de akkor minimum 5xxx -es ha lehet 5400U. Ryzen 5 inkább ez kb i5 szintű. Ryzen 7 felesleges.


Kijelző méret a lényeges, mert ez dönti el mennyire akarod hordozni. És az üzemidőt is ez határozza meg. Mai általános a 15.6" Ha keveset hordozod és asztalon lesz akkor ez a nyerő. Vannak nagyobbak 16,17+ értelem szerűen nehezebbek, nagyobb kijelző de nehezebb hozni vinni őket.

Ott vannak a 13.3 és 14 verziók. Nem kell tőllük félni mert hordozni nagyon jók.

VAn azomban egy varázslat. Hogy a 13.3 vagy a 14 -es ne legyen kicsi a képarányát soknak nem mindegyiknek megváltoztatták. Mai általános a 16:9 de a kicsi gépeknél 16:10 re is szokták állítani. Ami azért jó mert kicsi a gép de pl ezzel a 13.3 gép függőlegesen több látható területet ad mint egy hagyományos 14".

Ezt ha nem írják oda akkor a felbontásból lehet tudni 1920x1080 az a 16:9 -es 1920x1200 az meg a 16:10 -es. Ezeknél kisebb felbontással pedig ne vedd meg semmi képpen sem.


Még érdekes lehet a kijelző milyensége is. Mert manapság gyakoriak a tabletté alakítható notebook ok. Át lehet fordítani a kijelzőt és érintő kijelzős. Lenovonál a Yoga, HP nál az x360 ... stb. ezek mindegyike fényes tükröződő felületű. Nos ebből a szabadban semmit nem fogsz látni, beltérben okés lesz.

Ha csak nem olyan a kijelző hogy emelt fényereje van azaz minimum 400nit -es. A standard 220-250


Mi a márka. Nos majdnem mindegy. Én spec a lenovo -t kerülöm, de az van hogy nem rosszak. Nagyon olcsó gépek minden márkánál rosszak a többihez képest.

Ekkor érdemes inkább ACER -t venni mert elég jó az olcsó gépek szervize is. Szemben a HP vagy Lenovo -val. ASUS -al nincs tapasztalatom.


Nem fényezem de a notebook árak is elszálltak, és az újak még drágábbak lesznek.

Kereted felső részében keresgélj elsősorban...


Mindjárt megnézem mi a kínálat most.

2022. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor AMD 5500U proci legyen

Fhd ips kijelző számodra megfelelő méretben

SSD minél nagyobb

RAM 8GB+ (nem baj ha 4, de akkor rögtön vehetsz is bele egy 8-16GB modult. Egyetemi kutatómunka során inkább az utóbbi. Chrome zabálja a ramot. Általában 4gb forrasztott, illetve egy cserélhető slot van. Így akár a 4gb ramosok jobb választások lehetnek, mert egy 8 gigással feleslegesen veszel egy 4gb modult. 20GB Ram már jó kutatómunkához, 50+ megnyitott lap, yt zene, office doksik, pdf, stb mind meg lehetnek nyitva egyszerre fennakadás nélkül)


A márkák közül inkább a támogatást fizeted meg, mert nem mindegy, hogy 2 vagy 3 év a gari, illetve nem mindegy, hogy milyen a szerviz. Dell vostro és latitude mudelleknél bp közelében pl helyszíni kiszállással jönnnek javítani, ezért is 250-270 az a laptop, ami asus/lenovo-ban 180-220. Illetve az anyagminőség is jobb a minőségibb gépekben, ami főleg a zsanéroknál tapasztalható.


+1: billentyűzetkiosztásra figyelj. Főleg az Ű és az Í lehet szokatlan helyen, amik nálam pl kizáró okok. Illetve sok a nemzetközi kiosztású hulladék is.


+2 otthonra mindenképp javaslok egy legalább 24" monitort is, mert a laptop kijelzője kicsi lesz komolyabb/összetettebb feladatokhoz még 17"-ben is.

(Nekem 1440p 32" 16:9 monitorom van, és kicsi tud lenni.). Tapipaddal se szenvedj nagyon, kell az egér.

2022. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lehet feszegetni a keretet:


Itt egy jó versenyző.

[link]


Expertbook sorozat az üzleti. Mit jelent ez? Nem designos unalmas külső, cserébe megbízható hosszú távú felhasználásra tervezett.

Így megvéve is használható sajna 7k val már a keret felett van, hát ha még azt mondom hogy kérd a +8GB memória bővítést 16k ért biztosan megölsz, de ez egy hosszú távú gép lesz. Windows nak jót tesz a 16GB memória.

ÉS van hozzá Win nem kell bohóckodni vele hogy az is legyen hozzá.


Lehet olyat venni amin nincs de akkor meg venni kell egyet. Lehet okosban haverhoz vinni... HA hivatalosan veszed meg és telepítteted az is 42-43.

Gyárilag előtelepítve viszont nem kerül ennyibe.


VAn itt egy készlet kisöprős 260 ért:

[link]


Hátrány az angol billentyűzet amúgy így egyben jó gép.



Ultra olcsó:

Tavaly is kifutó 10 generációs intel: De még használható színt. Memória bővítés itt sem hátrány:

[link]

2022. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon hálás vagyok. Köszönöm szépen a segítséget!
2022. aug. 4. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja igen egy alap vezetékmentes egérrel számolj azért 5-10k.
2022. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg táska ha még nincs a hordozáshoz. HA van notebook fiókos hátizsákod akkor az jó lehet ha bele megy :) KIjelző méret fontos lehet mert egy 14" ra gyártott táskába nehezen megy bele a 15.6 gép. Fordítva nem gond :)


Feleségemnek a 15.6 gépe passzentosan bele megy a 14" korábbi gépének táskájba. De ez ultra véletlen :)

2022. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Lehet, hogy ostoba a kérdés, de mi a különbség (vagy hasonlóság)a laptop, és a notebook között?
2022. aug. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi. Egy másik neve ugyan annak az eszköznek.

Notebook ot máshol másra is használják.

pl Angolban jegyzet füzet is notebook :)

Célszerű laptop -ot használni és nehezebb félreérteni, én is belenyúltam :D

2022. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!