Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy hogyan működik a napelemeknél a villanyóra?

Figyelt kérdés
Mit jelent az egyik szám, és mit a másik?( Óra állás) Egy villanyóra van, de kettő számot mutat.
2022. aug. 5. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kWh érték az, amit az egyetemes szolgáltatód szolgáltatott neked. Amit a hálózatból elfogyasztottál. A másik érték, amit a napelem rendszered feltáplált a hálózatba.
2022. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. És hogyan olvassam le, ha arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi a napi fogyasztás?
2022. aug. 5. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
E két adatból ez még nem derül ki. Az is kéne, mennyit termelt - ez gondolom az inverternél előhozható valami menübűl.
2022. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt tudod ezekből hogy a hálózatból mennyit fogyasztottál, a tényleges fogyasztást csak az inverterből is előhozott számokból és a villanyórád által mért adatokból tudod meg.
2022. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom hány fázisú a rendszered, így csak általánosságokban tudok beszélni. Az invertered használati útmutatójából megtanulhatod, hogyan lehet lekérdezni, hogy mennyi a termelés. Ezt is ha naponta leolvasod azonos időben, mint a villanyórádat, akkor tudsz napi egyenlegeket. Vegyük a napi termelésedet az egyszerűség kedvéért 10 kWh-nak. Ezt mutatja az inverter. Ebből mondjuk a hűtőszekrényed helyben elhasznált 2 kWh-t, a maradék 8-at meg feltöltötted a hálózatra. Ezért 8 kWh-val több a villanyórád a mai leolvasásodnál, a feltöltések mérőszámnál. Ehhez a 2 kWh-hoz ha hozzáadod a másik értéket, a szolgáltatói fogyasztásodat, akkor kapod meg a házad napi fogyasztását. Ha a fogyasztásod mondjuk 20 kWh a villanyórán, akkor 20+2=22 kWh a házad aznapi fogyasztása.
2022. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Azt nem értem, hogy ki lehet olyan buta, hogy nem érti, amit #5 írt, és emiatt lepontozza?
2022. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!