Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért esik ennyire a feszültség?

Miért esik ennyire a feszültség?

Figyelt kérdés

Ha meg kapja a 12V és a mosfet be kapcsol akkor a feszültség nagyobbat esik mint amennyit számolok.

R2 -esetén 0.0025 ohm

R3 -7,5 ohm

R1 - 33ohm

D1 - 1n4007


Mosfet esetén 9,8 V-ra.


Ha kiveszem a mosfetet akkor a számítás meg egyezik a méréssel.

A Mofetet job kiváltani tranzisztora.

Vagy mi okozza ezt a jelenséget?


[link]



2022. aug. 6. 13:18
1 2
 11/17 Szirty ***** válasza:
Fuss neki még egyszer!
2022. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az eredeti kapcsolásnál 12 V tápfeszültség és 12 V bemeneti feszültség esetén azért nem nyit ki rendesen a FET, mert a terhelés a source körben van. A terhelésen eső feszültség levonódik a bemeneti 12 V-ból, ezért a gate-source feszültsége nem 12 V lesz, hanem annál kisebb:

[link]

Ennél a típusnál kb. 2,5 V lesz a gate-source feszültség, ez pedig a FET teljes kinyitásához nem elég. Ha a bemeneti feszültséget megnöveled 14 V-ra, akkor az már elég lesz a FET kinyitásához:

[link]

Így már kb. 11,5 V kerül a terhelésre. Viszont valóban jobb megoldás a terhelést a drain körbe helyezni, mert így a FET kisebb bemeneti feszültséggel is jól kinyitható:

[link]

Ekkor a 12 V bemeneti feszültség teljes egészében a gate-source-re kerül, melynek hatására a FET teljesen kinyit. A R2-ön és a FET-en összesen kb. 12,5 mV esik, így lényegében a teljes tápfeszültség a terhelésre jut. Próbaképpen megnéztem, a rajzon levő FET kb. 2,6 V-nál kezd kinyitni, ekkor a drain feszültsége 130 mV, a terhelésre 11,87 V jut. 6 V gate-source feszültségnél gyakorlatilag már teljesen kinyit, ekkor a drain feszültsége 16,4 mV.

2022. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Meg értettem át csináltam az egészet .

2022. aug. 12. 23:44
 14/17 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam úgy hogy a source került a GND 2,6ohm terhelésnél 1,78 A

és és a feszöltség a söntellenálláson 4,65V .

Jelen esetben 5,2V volt a bemenet és 12V került a Gate oldalra

De ha mosfet nélkül használom akkor csak 4,96V esik a feszültség.



[link]

2022. aug. 14. 12:12
 15/17 A kérdező kommentje:
A rajzon nem jelöltem be de az R1 ellenállás elött van egy dióda és azt nem számoltam bele .
2022. aug. 14. 12:55
 16/17 anonim ***** válasza:

„Jelen esetben 5,2V volt a bemenet és 12V került a Gate oldalra”

Az 5,2 V nem a bemeneti feszültség, hanem a tápfeszültség, a bemeneti feszültség a 12 V, amely a Gate és Source elektródákra kerül. Ha az R1 elé teszel egy diódát, akkor annak nyitóirányú feszültsége miatt az R1-re a tápfeszültségnél kisebb kerül.

Hagyományos diódával:

[link]

Schottky diódával:

[link]

Ez nagyjából annyi, mint amennyi neked is kijött, de mi a probléma ezzel? Ez a kapcsolás így jól működik.

2022. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Igen utána írtam is hogy nem számoltam bele a dióda nyitó feszültségét.

De most már értem köszönöm.

2022. aug. 14. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!