Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a halogén...

Mi a különbség a halogén jellegű izzó és a Sima izzó között?

Figyelt kérdés
Tudom hogy egyik se LED, de motornak akarom majd. Találtam sima égőt Osram égő, de találtam halogén izzót is. Melyik bírja tovább?

2022. okt. 4. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A halogén annyiban más, hogy a szál magasabb hőmérsékletre fűthető, így nagyobb fényáramot ad ugyanakkora fogyasztás mellett. A búrában olyan gáztöltet van, ami megakadályozza a forró szál felületéről a fém kipárolgást és oxidációt.
2022. okt. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem és még egy kérdés. Melyik bírja tovább?
2022. okt. 4. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A halogének alapból sérülékenyebbek, de gyártmány függő.
2022. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Motornak? Vagy inkább motorra? Eleve csak olyant tudsz betenni amilyen volt benne, motoron meg az a szívás,hogy a rázkódás szakítja le a szálat, ilyen szempontból nincs különbség a kétfajta izzó közt.
2022. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Motor lámpájába. Akkor a kettő közül a halogént választom majd.
2022. okt. 4. 15:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, csak nembiztos,hogy eggyezik a foglalatuk.
2022. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De egyezik mert típus alapján kerestem. És van ebből halogén is
2022. okt. 4. 17:55
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Gyakorlatilag időtlen idők óta már minden fényszóróizzó halogén, simát venni nem is nagyon lehet. Csak a halogénnel is játszanak a gyártók: vagy hosszú

élettartamú, csak akkor nem sokat látni vele, vagy emelt színhőmérsékletű és fényerejű, de akkor egy-kétszáz óra az élettartama.

2022. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az ami benne volt az nem halogén
2022. okt. 4. 23:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen foglalatú izzóról van szó?
2022. okt. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!