Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kondenzátoros mikrofont...

Milyen kondenzátoros mikrofont vegyek?

Figyelt kérdés

Pár éve éneklek, eddig egy Usb-s Auna mic 900-b mikrofont használtam, de újítani szeretnék hogy végre olyan minőségben tudjak felvenni, ami már egész minőségi. kb. 80k-t szánnék erre.


Nem tudom számít e... Lány vagyok. A hangfekvésem koloratúrsoprán.



2022. okt. 12. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
80.000 forintból mikrofon, erősítő, keverőpult és értelmes hangkártya? Felejtsd el.
2022. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
A mikrofon kijön ennyiből, de kell egy fantomtápos audió interfész is hozzá, meg monitor és/vagy fejhallgató amivel hallod is magad. Én is apránként építettem fel a rendszert, ez a hármas összesen kb 140-be került. A mikrofon minőségi, a többi belépőszintű, de így is ég és föld a mobilhoz, alaplaphoz kötött headsethez képest. Persze bőven lehetne még mit csiszolni például a szoba akusztikáján, de hobbiénekesként ez már elég jó, például rendezvényszervezők demónak már elfogadják.
2022. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak a mikrofonra fordítanék 80-at
2022. okt. 12. 16:03
 4/6 anonim ***** válasza:
És a többire...?
2022. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Focusrite scarlett solo hangkártyám van. Fejhallgatóra talán egy 30 körülit
2022. okt. 12. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Audio Technica AT2020USB

Nagymembrános stúdiómikrofon nagyon jó minőségű beépített hangkártyával akarom mondani A/D konverterrel. Azért egy popfiltert vegyél hozzá, ha éneklésre szánod.

Bár mivel már van egy nem rossz hangkártyád, felesleges az USB-s miki.

Így inkább az Audio-Technica AT2010-et:

[link]

vagy a drágább de még jobb ATM-710 mikrofont javasolnám:

[link]

És még mindig itt van a jó kis AT2020, de USB nélkül:

[link]


Fülesnek az Audio-Technica ATH-M30x:

[link]

Vagy, ha a mikrofonra szánt keret maradékát hozzácsapod, akkor az ATH M40x:

[link]

Nekem ez utóbbinak az elődje van, az M40, nem bántam meg, nagyon jó.

2022. okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!