Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség 1.2 és 1.5...

Mi a különbség 1.2 és 1.5 volt között az elemeken?

Figyelt kérdés
Karácsonyi izzó sorba szeretnék elemet venni. Korábban vettem újratölthető elemeket, viszont most vettem észre hogy az csak 1.2 voltos, viszont 2600 mAh-s. A hagyományos ceruza elemek többsége viszont 1.5 volt, és az izzó sor tokjára is 1.5 volt van írva. Nézegettem hogy van e 1.5 voltos tölthető elem, de szinte csak 1.2 voltos van belőlük. Bele tettem az izzó sorba ezt az 1.2 voltos tölthető elemet, működött is, csak kérdés, hogy akkor így nem fog e kevesen ideig működni.

#elem #akkumulátor #Volt #Újratölthetőelem
2022. nov. 21. 10:02
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
50%

Egy hülye ötlet, ha működik, már nem hülye ötlet.

Ez a brummvezérelt kitöltési tényező szabályzás tetszik :) Nem melegedett az IC sem, mert vagy vezetett, vagy nem, nem volt átmeneti üzemállapota.


A nagy hirtelenjében első munkahelyemen összedobott pákatrafóm fűtésvisszajelzése jutott eszembe: valami Puskás trafó volt épp kéznél, 2x9V sorbakötve, 35VA, 30 éve erről megy a Weller.

Visszajelző LED táplálás az negyik szekunderről, soros ellenállással, ÉS a trafóra a megfelelő helyre felragasztott reed-csővel. Kellően szar volt a trafó ahhoz, hogy megszórja a reed-csövet. Az meg már egy nagyságrenddel túlvan a tervezett élettartamán, mert közelről hallható a 100Hz-es nyitás-zárás.

Korai Nokia telefonjaim buta trafós egyenirányítós töltőibe is került visszajelzés: pozitív ágba PNP teljesítménytranisztor E-B diódája, kollektoron meg egy LED, ellenállással. A telefon már töltöttnek mondta magát, de a LED villogása még azt mondta, hogy nem. Így derült ki az is, hogy meglepően kulturált töltésvezérlése volt még a 3210-nek is. Nullára merült NiMH akkut először csak finoman, kis kitöltéssel kapcsolgatva a töltést kezdte éleszteni, aztán egy órán belül folyamatosra váltott a fény.


Fényfüzér: retro, de tényleg retro karácsonyfaizzóink vannak. Az a kúp alakú, de nem a gyűrűsen bordázott modernebb a kései 80-as évekből, hanem a hosszbordás, beszerezhetetlen. Csak csináltam neki egy lágyindítót egy 500 voltos FET-ből, egy tranzisztorból (áramfigyelés), pár ellenállásból. Az izzósor üzemi áramfelvétele +10%-ra van beállítva az áramkorlát, amit a kondinak köszönhetően kb. 1 másodperc alatt ér el. Amióta megvan ez, nem égett ki izzó...

2022. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 DK-s ***** válasza:
30%

XD


Jól eldumálgatunk itt.


Csodálom hogy a modi nem csapott még szét köztünk.


Én egy ős-öreg Samsung TV-nek iktattam ki a sorkimenős fűtését, csináltam neki a vasmagról sajátot, aláméretezéssel. Igaz hogy bekapcsoláskor szerencsétlen automatika 3-4x is lekapcsolja a katódfeszültséget és ki-be kapcsol a képernyő, de aztán beindul. Lassan 20 éve ékesíti a konyhát, és eleve volt vagy 10 éves amikor szereztem.


Nekem a keresztbordázott van. XD


És a ракета-9a porszívómban eddig egyszer kellett szénkefét cserélni. De ha bedöglene, akkor tartaléknak ott az ETA 402-es.

2022. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
50%

Te a Wesselényiből? Puskásból?

Én Bolyaiból.

2022. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 DK-s ***** válasza:
30%

#23-nak:


Ettől féltem, mert csalódást kell okoznom.


Kőműves vagyok, a híradástechnikát teljesen autodidakta módon tanultam.


Nagyon fiatalon kezdtem érdeklődni, és mindig akadt valaki hozzáértő, aki megválaszolta a kérdéseimet. Már pucoltam is haza kipróbálni.


Tudod mi, és milyen körülmények között volt az első sikeres javításom?


11 voltam, és szilveszter napján döglött be a régi, falábakon álló Videoton tévénk. Akkoriban egy TV simán kéthavi fizuba került. Nagyon elszomorodtam, mert akkoriban az egyetlen szórakozás a TV volt. Nagyapám fel akarta vinni a padlásra egy másik rossz TV mellé, de én megkértem hogy ha már úgyis rossz, had szedjem szét. Megengedte.


Azt sejtettem hogy valahol közvetlenül az áram belépési pontja körül kell keresnem a hibát, mert a bekapcsolás pillanatában azonnal csattant, és leverte a biztosítékot. A BY 238-asokból kialakított Greatz, söntkondija volt zárlatos. Nem kellett semmit vizsgálgatni, szemmel látható volt.


Felmentem a padlásra, és lekaptam a hátulját a fent heverő TV-nek, és megnéztem. Ugyanaz az értékű kondi volt benne.


Sparhelt, felforrósított piszkavas, és kész is volt a csoda. XD

2022. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 DK-s ***** válasza:
30%
Persze azt is hozzá kell tennem hogy nagyapám is értett valamelyest az "áramhoz", és a szomszédunk TV szerelő volt. Nagyon sokat lógtam nála, és sok xart vittem haza tőle. Anyám mondta, hogy legközelebb a xarjaimmal együtt vág ki. XD
2022. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
61%

„A BY 238-asokból kialakított Greatz, söntkondija volt zárlatos.

Az akkori elektroncsöves vagy elektroncsöves-félvezetős tv-kben nem Graetz-híd végezte az egyenirányítást, hanem egyetlen dióda, régebben szelénoszlop, még régebben vákuumdióda.

Innen letölthető például a Videoton TA 3210-es tv kapcsolása:

[link]

A 10. oldalon látható, hogy a tápegységben nem Graetz-híd van, hanem egyetlen BY238 végzi az egyenirányítást és ez a többi hasonló felépítésű tv-ben is így volt. Ezen a rajzon a C406, 100 nF-os kondenzátor lehetett a zárlatos, de az nem a BY238 söntkondenzátora, ebben olyan nincs is.

2022. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
61%

Na ezt a választ, vagy inkább az egész offtopicba átmenő eszmecserét kéne megmutatni egy másik témában a szakmunkásokat csak ugribugri proliknak nevező magát diplomásnak hazudó idiótának. Szemlátomást fogalma sem volt olyan alapvető dolgokról, amivel nemhogy egy mérnöknek, de egy technikusnak is tisztában kéne lennie.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..

Az eredeti téma kb a második oldalon elsüllyed, átmegy saját diploma fényezésbe, öngólok rugásába, és a tanulatlan ugribugri szakmunkások (ez voltam én) fikázásába.


Egyáltalán nem csalódtam. Így még értékesebb a megszerzett tudásod. Azt hiszem ha bármi építkezés ügyi elintéznivalóm lenne, nyugodtan keresnélek meg, mert abban is ilyen alapos lehetsz.

2022. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
25%

Ez valóban öngól: az akkori tv-kben a hálózati egyenirányító nem hídkapcsolású volt, hanem egyutas, egyetlen diódával.

21, 22, 24

Lehet itt bármit mesélgetni, ki tudja mi igaz belőle? Az önfényezés nagyszerűen megy, de most már lássunk valami komolyabb dolgot: még mindig nincs meg a fázistoló lánc megoldása. Talán nem megy?

„Én is ismerem a "barátunkat", úgyhogy hanyagoljuk közösen. XD”

Persze ez a tipikus válasz arra, amikor a mérsékelt önkritikával rendelkező „szakember” valamit nem tud megoldani. Inkább hanyagoljuk, minthogy beismerné, hogy azt sem tudja, hogyan kezdjen hozzá. A megoldást lássuk végre, a mesedélutánból elég volt.

2022. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
11%

C-R fázistolós nembarátom, te itt ebben a beszélgetésben nem veszel részt, ugye érted.

Az öngól sem neked szólt, hanem DK-s kollégának, a másik topikban (amit linkeltem) vergődő nemdiplomás kamumérnökről szólt.

"de most már lássunk valami komolyabb dolgot: még mindig nincs meg a fázistoló lánc megoldása"


Te itt nem beszélsz bele, és nem mondod meg ki mit csináljon! Neked itt már nincs becsületed, egyszerűen érdektelenné váltál!


Ismert a módszered, megpróbálod tematizálni a topikot, kérdéseket feltéve, majd miután ki-ki ignorál, vagy elküld oda, ahova való vagy, vérmérséklete szerint, jönni fog a fikázás, hogy itt csak te értesz hozzá, és itt csak önfényező kamugépek vannak.


Te nekem semmim és senkim nem vagy, hogy be kéne neked számolnom. Csak okoskodsz, és alázni próbálsz másokat. Szirty legalább ért hozzá, és egy kissé nehezen érthető vagy követhető humora van, ami sokszor kötözködésnek hat. De vele legalább szót lehet érteni.

Remélem világos voltam. Nem létezel. Ennyi.


A rejtvényedet pedig már rég megfejtette egy olyan ember, aki valóban ért hozzá. Tessék:

A kérdésedre a koca megoldás persze az lenne, hogy fogjuk a felüláteresztő CR-tagot, és negyedik hatványra emeljük a kaszkád miatt, 1/(RC) körfrekvencián mindegyik tag 45 fokot tol és 3dB a csillapítása, tehát 1/(RC) körfrekvencián lesz 180 fok a tolás és kb. 12dB a csillapítás. Ez hobbiprojekthez talán még működik is, de persze ordas nagy lódítás ez a kaszkádosítás, mert terheletlen esetre valid átviteli függvényeket szorzunk össze, márpedig itt az utolsó fokozaton kívül mindegyik terhelt, és valószínűleg alkalmazásban az utolsó fokozat is terhelt lesz (impedanciaillesztés szükséges a konkrét értékek megállapításakor.) A BME-n sem várjuk el a hallgatóktól, hogy másodrendű nagyobb hálózatot kézzel analizáljanak, rádióelektronikából nagyobb fokú LC Csebisev-szűrőket zérusokat beiktatásával azért tervezünk, de ökölszabályok mentén. A helyedben szimulálnám, mert ha megnézed szimplán egy másodrendű hálózatra, az átviteli függvény ezen az egyszerűsített módon s^2*R^2*C^2 / (1+2*s*R*C+s^2*R^2*C^2), azaz s = j/(RC) komplex körfrekvencián a fázistolás 90 fok, a csillapítás 6dB, miközben igazából ha kialgebrázod a feszültségosztásokat, ugyanazon a frekvencián ugyanúgy 90 fok a fázistolás, de a csillapítás 9,54dB (20*log(1/3)). Szóval ennél a négytagúnál 1/RC körfrekvencián valóban 180 fok lesz a fázistolás, de a csillapítás a ránézésre 12dB helyett bőven 20dB felett lesz. Ha adott frekvencián akarsz 180°-ot tolni, inkább invertáló erősítőt vagy hibridet használnék a helyedben.


Bemásoltam, hogy örüljél.

2022. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
50%

Ja, és te lőttél öngólt a fontoskodásoddal.

"Az akkori elektroncsöves vagy elektroncsöves-félvezetős tv-kben nem Graetz-híd végezte az egyenirányítást, hanem egyetlen dióda, régebben szelénoszlop, még régebben vákuumdióda.


Innen letölthető például a Videoton TA 3210-es tv kapcsolása:


[link] "


Megnyitottam. És mi volt az első amit megláttam? A táp:


[link]


És mi az ott benne? Diódahíd, söntkondenzátorokkal. Csak nem jól mondta a kőműves? Ejnye...


Na ennyit rólad, több időt nem érsz.

Majd persze kifejzted, ki miért hülye, de ez már minket nem érdekel.

2022. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!