Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vajon miért kapcsol ki az...

Vajon miért kapcsol ki az iMac 15 percenként? Javítható?

Figyelt kérdés

Volna egy iMac külföldön, szép állapotban. Viszont van egy olyan problémája hogy 15 percenként kikapcsol a képernyő de elméletileg külső monitorral működik tovább. Mi lehet a pontos baja és hogyan orvosolható? Érdemes lehet megvenni? Az eladó említ valamit a hirdetésben hogy mi a a baja de nem igazán értem a fordítás miatt. Csatolnám a hirdetés eredeti szövegét plusz a google fordítósat is, hátha esetleg valaki lefordítaná és ezáltal jobban meg lehetne érteni.


eredeti hirdetés szöveg:



Up for sale is my old faithful iMac 27” mid-2011 with a


1TB SSD and 16gb RAM. I had the SSD installed about a year ago and it was running like a dream. Unfortunately shortly afterwards it developed an issue whereby the screen shuts off (goes black) after about 10-15 minutes of use. The machine continues to run perfectly fine in the background. I had my local apple-certified repair guy look over it and he tells me this is a relatively common fault with machines of this era and relates to the power rails that run to the screen, which frustratingly seems NOT to be a cost-effective repair.



I have been using it with an external monitor for the last few months with no issues, but have since bitten the bullet and switched over to a Mac mini.


Google fordítós:

Eladó a régi hűséges iMac 27” 2011 közepén a


1 TB SSD és 16 GB RAM. Körülbelül egy éve telepítettem az SSD-t, és úgy működött, mint egy álom. Sajnos nem sokkal később olyan probléma jelentkezett, hogy a képernyő körülbelül 10-15 perc használat után kikapcsol (feketedik). A gép továbbra is tökéletesen működik a háttérben. A helyi Apple-tanúsítvánnyal rendelkező szerelőmmel megvizsgáltattam, és azt mondja, ez egy viszonylag gyakori hiba a korszak gépeiben, és a képernyőhöz vezető tápsínekkel kapcsolatos, ami elkeserítő módon NEM költséghatékony javításnak tűnik. .



Az elmúlt néhány hónapban külső monitorral használtam probléma nélkül, de azóta elharaptam a golyót, és átváltottam Mac minire.


--------------

Köszönöm ha valaki tud segíteni



2022. dec. 1. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
"A helyi Apple-tanúsítvánnyal rendelkező szerelőmmel megvizsgáltattam, és azt mondja, ez egy viszonylag gyakori hiba a korszak gépeiben, és a képernyőhöz vezető tápsínekkel kapcsolatos, ami elkeserítő módon NEM költséghatékony javításnak tűnik." Mi a kérdés?
2022. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Macbook Proknál is volt ilyen hiba. Azokat csak alaplapcserével lehetett javítani.

Viszont ez a cucc 11 éves. Ezt már akkor sem érné meg megvenni ha semmi baja nem lenne. Alkatrészt tuti nem lehet már hozzá szeretni. Úgy használni pedig, hogy külső monitort csatlakoztatsz hozzá és ez a nagy dög ott feketéllek az asztalon és foglalja a helyet, teljesen értelmetlen.

Intel Core i5 (2500S, 2400) or Core i7 (2600) procikkal szerelték ezeket annó. Nem valami erős gépek manapság. Ráadásul OS X 10.13-nál újabb oprendszert nem lehet rá tenni. Valszeg sok appnak ez már kevés.


Akkor tényleg vegyél inkább egy Mac Minit. 2014-esekkel még bőven el lehet lenni!

2022. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Lehet hogy csak azt írja hogy apple szerviz, de nem biztos hogy az volt. Arra gondoltam hogy lehet csak le akarta húzni egy szervizes, hogy eladhassa, miután kijavította a kis hibát. Persze ha kicsi a hiba.
2022. dec. 1. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegy. Ne álmodozz rajta! Ne vedd meg! Szopóroller!
2022. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!