Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy turmixgép motor,...

Adott egy turmixgép motor, aminek az adattáblája: BY5512 DC220-240V 400W. Én egy csirkeól ajtóhoz szeretném felhasználni. Milyen tápegységgel tudom üzemeltetni? Gondolom a 12V-os telefontöltő kevés lesz hozzá?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 07:53
1 2
 1/14 Szirty ***** válasza:

Egy csirkeól ajtóhoz?

Mármint az ajtót nyitná/zárná?


Egy 230V-os motor aminek a fordulatszáma van vagy 9000 rpm?

12V-os tápegységgel?

Felejtős. Ide ennél sokkal több dolog kell!

2022. dec. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a mechanikai rész már megoldott, egy ajtóba épített anyán mozog egy menetszár, ami ezt a fordulatszámot lassú emeléssé alakítja át, ahogy csavarodik a menetszár! Csak a megtáplálás nem megoldott, és a fázis csere, hogy föl is mozogjon az ajtó...aztán kap egy okosrelét és kész!
2022. dec. 19. 08:15
 3/14 A kérdező kommentje:
DC motor, tehát nem váltóárammal megy! Ez fontos!
2022. dec. 19. 08:22
 4/14 Szirty ***** válasza:

Az irányváltást úgy tudod megoldani hogy felcseréled az állórész tekercskivezetés két végét a forgórészhez képest (vagy a forgórészt az állóhoz képest, mindegy).

Már ha hozzáférhetőek ezek.


"...aztán kap egy okosrelét és kész!"


Nem lesz az attól még kész!

A szétválasztás után a kivezetések mechanikai rögzítését is meg kell valahogy kulturáltan oldani. Az irányváltáshoz kell egy relé legalább. Azt hogyan vezérled majd?

Azt is meg kell oldanod, hogy ha a mechanika elérte a véghelyzetét akkor álljon meg ha nem akarod a motort leégetni. Tehát végálláskapcsoló kell, további relék, stb.


Továbbá ott vannak az érintésvédelmi szempontok. Mivel ez a motor 230V-os, adapterről nem fog neked működni csak hálózati feszültségről. Ne csinálj ilyet inkább!


Szerezz egy gépkocsi ablaktörlő motort meg egy 12V/10A-es tápegységet és azzal próbálkozz inkább ha mindenképp barkácsolni akarsz.

2022. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szirty ***** válasza:

"DC motor, tehát nem váltóárammal megy!"


230V-os turmix gépben?

Szerintem ez egy szénkefés, soros gerjesztésű univerzális motor lesz.

Az meg működik DC-ről és AC-ról is.

2022. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jajj de bírom ezt a felkapott két hívószót... okos meg gémer :D Ne

Ha az a motor tényleg 9000-et forog, akkor úgy kiszedi a menetet az anyából mintha ott sem lett volna. A fordulatot a szár és az anya nem fogja "levenni"... honnan gondoltál ilyent?

A 230V-os motor 12V-on meg sem fog nyikkanni. Ráadásul szerintem még 230V-on is nyomatékszegény lenne alacsony fordulaton - de ezt ki kellene tesztelni


Amúgy meg jó lenne eldöntenéd, hogy most akkor mi van.

Fáziscserét írsz, közvetlen utána meg DC motort. :D

2022. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Alapban azt hittem, hogy egy sima 12v-os dc motor! Miért szeretném felhasználni? Mert a nyomatékosabb motorok olyan árban vannak, hogy jobban megéri készen megvenni az ajtót, mechanikával együtt! [link] róla van szó! A fáziscserét, a további részeket megoldom, felesleges szarkasztikuskodni...a mechanika megvan oldva, csak nem szeretnék rá sokat költeni..ennyi! Ha mindent megveszek, akkor nem kérek segítséget! Végső esetben a saját elektronikájának a hidkapcsolását, kondenzátorát fogom fölhasználni, egy feszültségszabályzóval!
2022. dec. 19. 23:43
 8/14 A kérdező kommentje:
4/7 Szirty Ez nagyon jó ötlet, az ablaktörlő motor, ha ezzel nem sikerül, akkor az lesz! Végálláskapcsoló nem kell, mert időzítő fogja működtetni (az ajtóhoz gyártom az ajtókeretet.) "Szerintem ez egy szénkefés, soros gerjesztésű univerzális motor lesz." ...ezt honnan lehetne biztosra tudni?
2022. dec. 19. 23:50
 9/14 A kérdező kommentje:
6 Okosrelénél gondoltam pl. egy "okos" redőnyvezérlő relére, ami tudja a végállásokat, wi-firől távvezérelhető, időzíthető, sőt még Alexán keresztük hangvezérelhető is...nem tudom miért kell ezen rugózni?
2022. dec. 19. 23:56
 10/14 Szirty ***** válasza:

"Alapban azt hittem, hogy egy sima 12v-os dc motor!"


De hát rá van írva hogy 220-240V.

No meg honnan lenne egy turmixgépben 12V-os feszültség ami tud 33A áramot?


"...ezt honnan lehetne biztosra tudni?"


Hogy van benne szénkefe, kommutátor és az állórész tekercs sorba van kötve a forgórésszel. :)


"Végálláskapcsoló nem kell, mert időzítő fogja működtetni"


Az nem jó ötlet. Megbízhatatlan lesz, de te tudod...

2022. dec. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!