Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy turmixgép motor,...

Adott egy turmixgép motor, aminek az adattáblája: BY5512 DC220-240V 400W. Én egy csirkeól ajtóhoz szeretném felhasználni. Milyen tápegységgel tudom üzemeltetni? Gondolom a 12V-os telefontöltő kevés lesz hozzá?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 07:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én szért rugózok, mert most is mást mondasz minden hozzászólásodban mint korábban.

- Nem kell végálláskapcsoló!

- 2 sorral arrébb: okosrelé! Mert az tudja a végálláskapcsolót!

Keversz-kavarsz itt mint a turmixgép.

A menetes szár sem lesz jó orsónak, mert nem erre van kitalálva a menetprofilja. Hamar meg fogja enni.

De majd meglátod, én drukkolok, hogy sikerüljön.

2022. dec. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

2db Végálláskapcsoló kell mindenképp, de az megvan pár száz ft-ból miért azon spórolnál. Én egy hasonló feladatot nemrég csináltam, úgy oldottam meg hogy van egy nyomógomb. Ha megnyomjuk egy pillanatra akkor elmegy az egyik végállásig (pl. záródik a kapu). Ha újból megnyomjuk akkor forgásirányt vált és elmegy a másik végállásig (pl. kapu kinyílik). Később a nyomógombot kicseréltem egy időkapcsolóra, amit impulzusüzemre programoztam be.

Motorként javaslom én is az ablakemelőmotort, vagy egyéb 12V egyenáramú motort. A környezet bizonyára nedves, érintésvédelmi probléma állna fenn hálózati táplálásnál. Egyébiránt 9000ford/perc az aránytalanul sok, átszámitva másodpercenként 150ford. Ha pl. M12-es menetes szárból indulsz ki, annak 1,75mm az emelkedése, tehát másodpercenként 1,75 x 150 = kb. 26cm-t emelne, ez rengeteg.

2022. dec. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért egy ilyen motorral működtetett ajtó elég nagy pofont tud adni a tiknak, úgyhogy kellene fotocella is ami figyeli hogy nincs-e ott az ajtóban egy állat! Másodpercenként 26 centi az olyan mintha Bud Spencertől kapnál egy maflást.
2022. dec. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
11/13 Elsősorban az lett volna a kérdésem, hogy milyen táppal tápláljam? Erre teljesen másfelé viszitek a témát! Azt eltudom fogadni, hogy ez a motor egyáltalán nem használható föl...de nem értem! Feszültségszabályzó van benne, mivel a tetején letekerve a gyári szabályzót, majdnem megáll a pörgésben! Tehát a fordulatszám állítható!! Van itthon zárt villanyszerelő dobozom, ami teljesen vízmentes, az érintés védelmet megoldom! Írtam, hogy az ajtóhoz készítem a keretet, a redőnyrelével időzíthető a két végállás, ahhoz készítem el az egészet! Persze lehet végálláskapcsoló lesz a vége! De ott még nem tartok! Sajnos az infrás érzékelés bonyolult lenne, de egy kis súlyú, ipari műanyag vágódeszkából vágtam ki az ajtót, ami csekély súlyú, és igazából nem tud ártani az állatoknak, de persze tesztelni fogom, ha összeáll, és ha valami kaka, akkor marad a mechanikus kötéllel felemelős, leengedős módszer, vagy veszek egy kész megoldást!Tehát a kérdés: hálózati árammal megtáplálhatom ezt a motort? Nem fog átégni a tekercselés? Szénkefés, kommutátoros...
2022. dec. 25. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!