Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a csillárra az van ráírva:...

Ha a csillárra az van ráírva: max.60W, de így elég sötét a szoba és ezért beraknék 100W vagy 75W izzót akkor mi történhet? A 75W izzót kibírhatja?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül van ráírva. A hagyományos izzólámpa rengeteg hőt termel. Ezeket a foglalatokat erre méretezik. Ha nagyobb teljesítményűt teszel bele, akkor a felesleges hővel nem fog tudni mit kezdeni és roncsolódni fog.


Ez jó esetben azt jelenti, hogy picit megegég, megbarnul, de amúgy semmi nem történik. Rossz esetben szétég az egész. Nagyon rossz esetben elolvad és leesik.


Az utolsó lehetőségnek szemtanúja voltam, pont ugyanúgy ahogy te, egy 60-as aljzatba 100-ast tekertek és egyszer csak a lámpa búrástúl leesett és ripityára tört. Annyira felmelegedett, hogy kiolvadt minden.


Persze az is lehet, hogy túlméretezték a foglalatot és semmi baj sem lesz vele, de én erősen eltanácsolnálak ettől.


Megoldások:


75W-os izzó... Általános trükk, mivel ez még csak picit hajtja túl a foglalatot, valószínűleg kibírja, de attől még szabálytalan.


Energiatakarékos lámpa: az ideális megoldás neked. Lehet kapni 21W-osat ami 100 wattos izzólámpának felel meg. Több fény, kevesebb fogyasztás, meg van oldva a gondod!


Halogén izzó: időnként lehet kapni hagyományos lámpákat halogén izzóval. Több fényt adnak egy picivel, bár a különbség nem jelentős


Csere: Kicseréled a lámpatestedet vagy több karosra, vagy olyanra ami képes 100 wattos izzót fogadni.


Én az energiatakarékos fénycső megoldást javaslom.

2008. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig biztosan bírni fogja, de egy erősebb égő által leadott hő sok jót nem fog tenni magának a foglalaltnak. Próbálj mást inkább: vásárolj energiatakarékos fénycsövet (kompakt fénycső), lásd pl itt: [link] . Ezekből egy 24Wattos egy 100W-os normális izzónak felel meg. Vannak ennél nagyobb teljesítményüek is, a csomagoláson fel szokták tüntetni hány W-os normál izzó fényreje van.
2008. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Használj energiatakarékos izzót, abból neked nem kell 100-as, elég az, ami rá van írva a lámpára, és az energiatakarékos kisebb teljesítményűvel lesz akkora fényed, mint egy hagyományos nagyobb teljesítményűvel. És állítólag tovább is tart (nem tudom összehasonlítani, csak tipp, mi már nagyon régóta energiatakarékos izzókat használunk ahol csak lehet).
2008. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elolvastam az eddigi válaszokat. Én javaslom, hogy cseréljétek ki a bakelit foglalatot porcelánra (lehet kapni) és a magasabb wattszámú izzó nem égeti el.
2009. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Energiatakarékos!!!


Jó lesz nemsoká rászokni, mert szépen lassan kivonják a forgalomból. Csak olyan helyen éri meg hagyományos izzót használni, ahol rövid ideig ég a villany (pl. kamra). De ha LEDeset veszel, az se rossz, csak picit drága. De sokáig bírja, és nincs bemelegedési idő.

2010. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!