Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az áramszámla csökkentö...

Cydor kérdése:

Az áramszámla csökkentö berendezéseket valoban léteznek? nem találom a valódi müködési elvet, csak ködösítést. Tényleg müködik? mi a valódi magyarázata?

Figyelt kérdés

[Ft12 389]50 kW-os intelligens villamosenergia-megtakarító doboz energia-villamos energiatakarékos doboz-eszköz háztartási intelligens energia Elektromos berendezések és kellékek from Ipari és tudományos on banggood

[link]


itt egy reklámoldal is sok rizsával, met tudományos fantasztikummal, aminek lehet alapja de hogy ez a berendezes csak egy ledet villogtat, vagy valoban teszi a dolgát, az kérdéses. nyilvan vannak olyan veszteségek amit elvben lehetne csökkenteni, optimalizálni, és az valoban csökkenthetné az aramfogyasztást, de az szerintem a berendezésekbe kell beepiteni és nem "a villanyorához legközelebbi dugaljba"..

[link]



2023. jan. 15. 09:51
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
67%

30

Hol írtam azt, hogy a vezetéken keletkező veszteséget nem a hálózat fedezi?

„Ami meg azt a buta megjegyzésedet illeti, hogy " Ez aztán „hatalmas” eltérés, minek ezzel foglalkozni?", az azért buta, mert én így kezdtem, hogy: " észrevehetetlen mértékben" csökkenti. Ez egy elméleti kérdés.”

A kérdezőt nem a te elméleti okoskodásod érdekli, hanem az, hogy a gyakorlatban tényleg lehet-e ezzel a „csodakészülékkel” a fogyasztást csökkenteni. Nekem csak buta megjegyzésem van, örülj neki, hogy te ilyen okos vagy, te világ esze, te szuper zseni, „villamos szakember”.

2023. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 xp ali ***** válasza:
100%
Igen. Villanykapcsoló. Tartsd lekapcsolva. A csoda kütyük mind kamu.
2023. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"Hol írtam azt, hogy a vezetéken keletkező veszteséget nem a hálózat fedezi?"

Hát itt:

"Hiába is csökkentené a meddő fogyasztást, mert a lakossági fogyasztók csak a hatásos fogyasztás után fizetnek."

Ugyanis ez egy tévedés, de hát erről beszéltem elejétől fogva. A meddő szállítása a saját lakossági hálózaton wattos veszteséggel jár, amit a mérő hozzávesz a többi wattoshoz.

2023. szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!