Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy szélgenerátornál ha az...

Évi83 kérdése:

Egy szélgenerátornál ha az van kiírva hogy sebessége 450 ford/perc és teljesítménye 4500 W, akkor az elegendő egy havi 300kW-os áramszámla kiváltására?

Figyelt kérdés
Azt nem tudom hogy a 4500 W az mennyi idő allat jön létre! Hogy ennyit termel egy nap alatt vagy egy hónap alatt! Mert egy ilyen generátor 1,5 és 2 millió ft között mozog! Megéri?

2012. ápr. 25. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiváltani nem fogja, csak besegíteni, a széljárástól függően. Viszont házilag is meg lehet építeni, de teljesítményben nem lesz akkora.
2012. ápr. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4500W a terhelhetősége.

De ha nem fúj a szél akkor nincs nafta sem.

Legalább napi 3-4 óra erős szél kellene neki hogy 300kW-ot kivehess belőle.

Plusz az akku kapacitás, mert ha pl 3 napig nem fúj a szél, akkor addig lemeríti az akkukat.

Ha meg nincs akku, csak besegít, akkor nem sokat ér. Mert akkor kell fújnia a szélnek amikor fogyasztásod van.


Szóval:

- milyen teljesítményed van amit ki kell elégíteni.

- milyen időbeli eloszással

- okoz-e gondot ha energia nélkül marad (pl egy bojler esetén nem gáz ha leáll egy fél órára)

2012. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy kis családi ház havi energia fogyasztása 300-400 kW! Ha azt mondod hogy 3-4 óra alatt kitermeli a gép akkor az király! Akkura nincs szükség mert létezik hálózatra köthető is! Ez úgy megy hogy a napi energiát amit nem tudok hasznosítani az rá megy a vezetékre vagyis eladom! Ha nincs szél onnan veszek le és a különbözetet fizetem vagy ha túltermelek, akkor ők fizetnek! Csak ezekkel a Watt-tal nem voltam tisztában! Köszönöm
2012. ápr. 25. 23:55
 4/4 anonim válasza:
Mekkora hülyeségeket írtok.
2023. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!