Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sercegő konnektor hogyan...

Sercegő konnektor hogyan javítható, mikor lesz tűz?

Figyelt kérdés
Ha bekapcsoljuk a mikrót, serceg-zizeg a konnektor. Tudom, hogy veszélyes de nem jön rá nagybátyám, hogy javítsa meg, pedig villanyszerelő a szakmája csak nem dolgozott benne. Szétszedte a konnektort hogy laza valami-e, bütykölte de megint serceg. Mit csináljunk? Tűz akkor lesz ha használjuk a mikrót és amíg serceg? Amikor nem serceg, tehát nem használjuk aközben nem lehet tűz? Tehát random nem lesz?

2023. jan. 20. 21:12
A kérdező szavazást indított:
amíg nem használjuk a mikrót nem lesz tűz/zárlat
bármikor lehet tűz, ha nem használjuk, akkor is
sose lesz ebből tűz
18 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Ez most komoly,szavazásra bocsátod a kérdést hogy leég-e a lakás?
2023. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Azt elárulod, merre élsz? Csak hogy ha látunk tűzesetet a híradóban, tudjuk, te voltál-e.
2023. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem jött rá a sercegés okára akkor vegyen egy uj konnektort és kösse bele a meglévö vezetékeket MEGTISZTITVA.
2023. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Hívjatok egy olyan villanyost is, aki dolgozott már a szakmájában. Az évekkel ezelőtti tudás meg tud kopni.
2023. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Hívj egy hivatásos villanyszerelőt.


Inkább fizesd ki neki a 10-20 ezer ft-ot, minthogy leégjen a ház, amig vársz a dilettáns nagybatyádra.

2023. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
A konnektor (dugalj) nem egy túl bonyolult műszaki alkotás. Ha serceg, akkor rossz az érintkezés a dugalj és a dugvilla között. Nem feltétlenül a dugalj a hibás, lehet, hogy a dugvilla ágai kisebb átmérőjűek, mint a befogadó hüvely. Nekem van olyan kínai gyártmányú műhelylámpám, ami nem minden dugaljban működik rendesen, mert kis átmérőjűek a dugvilla szárai.
2023. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Az hogy a nagybátyád mit tanult, totál irreleváns. Én is leszek 6 hónap gyorstalpaló után hivatalosan villanyszerelő, de a valós tudásom egy Tesco árufeltöltőhöz lesz egyenlő.


Hívj egy villanyszerelőt.

2023. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Cserélje ki a konnektort,nekem az forrósodott amibe a porszívót dugtam,nem sercegett,nem volt szaga(még),lecseréltem egy újra-azóta szobahőmérsékletű órányi használat után is.
2023. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Normálisan be kell kötni egy új dugaljat. Nem kell túlmisztifikálni, egy ilyet egy közepes képességű csimpánz is meg tud csinálni.
2023. jan. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Látom nem tetszett hogy kicsit keményebben beszóltam.... A véleményem nem változott... Egy villanyszerelő messziről megmondja hogy ki van melegedve a konnektor!

Azt pedig csak cserével lehet javítani! Bütyköléssel semmiképp sem lehet rajta javítani.

A sercegő aljazatot ne használd tovább, mert tűzveszélyes! Minél előbb cserélni kell! Attól hogy nem használjátok még nem biztos hogy nem lesz tűz!

Hosszabbítóval dugd át a mikrót egy másik konnektorba ha nagyon kell.

2023. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!