Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Optikai kábelon, hogy lehet...

Optikai kábelon, hogy lehet hangot is átvinni? A képet megtudnám érteni, de hangot"? Audiót"? Azt már nemértem..

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 03:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Optikai kábelen általában digitális jel halad, ami bármilyen adatot tartalmazhat, ez lehet hang is.
2023. jan. 31. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Valahogy nemfogom fel, fényen hang is halad?

Azt hittem azon fény megy🤔

2023. jan. 31. 04:07
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgyertem az optika az fényt vezet?
2023. jan. 31. 04:54
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Fényt vezet. Jelet. Egyszerűen próbálom, nem pontosan így van. Képzeld, mint a morze, rövid fény 0, hosszú fény 1. Binárisan már elég.
2023. jan. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a hagyományos telefont még felfogtad, hogy az áram továbbítja a hangot? Tök mindegy, hogy mi a jeltovábbító közeg, ezeket konvertálja maga az eszköz.

A képet sem direktben továbbítja az optikai kábel, a képinformáció is digitális jellé van alakítva, és úgy utazik a kábelen - akár elektromos, akár optikai az a kábel.

2023. jan. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hogyan tudja átalakítani?
2023. jan. 31. 05:52
 7/17 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Digitális hang jele fény formájában megy az optikai szálon, ha megnézed, működés közben vibrál a fény a szálban.

A koaxiális kábelen, vagyis egy vezetéken akár 6 vagy több csatorna továbbítására is van lehetőség. Ezen nem gondolkodták?🙂

2023. jan. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Érteném bzitos, csak azt nem fényből, hogy lesz hang ,

Ezt anno, nem tanították nekem iskoában,


Lehet sose fogom megértei ezekszerint, 🙄

Pedig szeretném...

2023. jan. 31. 07:09
 9/17 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Ilyeneket nem tanítanak az iskolában.

Egy pár kódolás, dekódolás zajlik a hátterben.

Akkor egy egyszerűbb példa.

Digitális jelből ami karaktereket, számokat tartalmaz, hogy lesz hang? CD hanglemez is adatot tartalmaz, ezt át kell alakítani analóg jellé, ezt végzi a DAC, az analóg jelet már csak fel kell erősíteni, ehhez kell az erősítő, nagyvonalakban. Ezt csak azért írtam, mert nem érted, hogy lesz a fényből hang, de ez már csak hab a tortán. Cd vagy mp3 zene esetében eszedbe sem jutott, hogy működik a dolog. 🙂

2023. jan. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hang megy a kábelen, sem kép, videó, stb., hanem digitális információ.

[link]

2023. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!