Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CCTV kamerák kábeleit hogy...

CCTV kamerák kábeleit hogy érdemes átvinni a padlástérbe?

Figyelt kérdés
Négy kábel, ilyen kis BNC+táp, meg azzal a lendülettel egy ethernet kábelt is hátravinnék, hogy letegyek egy kinti routert. Mértem, hogy milyen átmérőn menne át az utolsó két csatlakozó egyesével a többi kábel mellet, ilyen 28-as belső átmérőjű cső lenne olyan, hogy na, azzal már nem szerencsétlenkedünk, hogy átküzdjük rajta, meg nyugodtan lehet javítani, ha szükséges, meg ilyenek. Ekkora csövet fúrjak én át a plafonon, vagy van erre bevett módszer? Nagyon eldugni se tudom, kis vályogház, nincs olyan hely, ami ne lenne szem előtt. Meg azért a szigetelés meg a végek jó zárása is felvetődik mint probléma. Szembesültél már ilyennel? Mi volt a megoldás?
2021. jún. 20. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ez volt a megoldás:

[link]

[link]

Ja, a plafonon nem szerencsés fúrni.

A fődém gerendára szögelt deszkák között a szigetelés általában salak töltet. Azon elég sz@r áttolni egy csövet. Mivel elkezd azonnal hullani, és elég tetemes mennyiség tud kifolyni a lyukon. Feltéve ha nincsenek közte nagyobb darabok, ami elakad, és a csöved nem tudod tőle betolni.

Ha a gerendát találod el, az se nagy élmény.

A saját káromon tanulva, muteroméknál egy kb. 50 cm-es hegyes gömbvassal kezdtem bökdösni a plafont, és addig szúrkáltam, míg találtam olyan hézagot a deszkák közt, ahol nem kellett fúrni. Jól rászigetelőszalagoztam a kábelt a vasra, és sikerült áthúzni vele (nem első próbálkozásra).

2021. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, de ez négy BNC+táp kábel + egy ethernet, befűzéskor átmérőben ha nem akarok velük tilitolizni mozgatáskor-cserekor-bármikor, majdnem 3cm. A te módszereddel szerintem itt táblákban szakadna a plafon, ha lefelé csináltad, ha meg fölfelé, akkor ismét lehet bekészíteni a glettet. Lehet újítok valami gyémántos körkivágót, annyira nem is rohadt drágák, mint gondoltam. Nyilván a fánál érdemes vele lassítani, de a célnak akár jó is lehet, feltéve, ha van jól belefekvő csőátmérő, amihez van vakdugó... Ezért kérdem, hogy van-e bevett módszer, mert fúró-cső-dugó elég esetleges, hogy lesz egy méretben úgy, hogy a cső belátmérője megvan 28mm. Esetleg használhatnám csúnya kis hackemet nagyobb méretben arra, hogy ezentúl mindenféle búbánat kábelt, amit valaha is padlástéren át vinnék, szerelhető és bővíthető módon ott toljak át. Gondoltam arra is, hogy alul nagyobbacska doboz a falon a plafon tövében, láthatatlanul pár jó nagy kerek furat fölfelé, amik egybe vannak dolgozva, a nagy résen át sok műanyag cső purhabbal közölve, alul-felül glett a habon, fönt is doboz, és kábelcsatornák mindenütt, csak hirtelen többe kerülne, mint minden, amit beletolnék.
2021. jún. 22. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!