Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyobb teljesítményű töltőt...

Nagyobb teljesítményű töltőt használhatok a laptophoz?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy nagyobb teljesítményű töltőt használhatok a laptophoz? A régi töltőm sajnos tönkrement és van otthon egy olyan töltőm, ami egy másik laptophoz tartozik, viszont más tulajdonságai vannak. Beakarok szerezni hozzá két csatlakozót, így kb. 5-7.000 Ft-ot spórolnék. Mindkét laptop töltő Lenovo. A feszültség mindkettőnél 20V.


Gyári töltő:

Áramerősség: 2.25A

Teljesítmény: 45W


Új töltő:

Áramerősség: 4,5A

Teljesítmény: 90W


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. febr. 6. 17:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

A régi töltőnek teljesen más a csatlakozója, csak kétpólusú és nem azonosítható a laptop által (nincs ID-tű). Amit használni akarsz, az meg három pólusú, ahogy írtam:


...hengeres, ahol a henger külső és belső felületén folyik az áram, nem a középső (ID) tűn.


Ezek nem felcserélhetők.

2023. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Ráadásul megint belezavarnak a laikus szövegek a hülyeségbe, nem töltő természetesen, csak tápegység.
2023. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Méretről nem is szóltam, mert azt hinném, egyértelmű, hogy nem mindegy:

[link]

2023. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha ugyanaz a csatlakozó akkor miért ne?
2023. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13., amint mondtam egy átalakítófejet akarok rendelni. 7.9 X 5.5mm -> 4.0 X 1.7mm-est!

Link

[link]

2023. febr. 7. 14:04
 16/16 anonim ***** válasza:

Már megint megy az alattomoskodás, normális szakmai válaszokat minősít le a sunyi alak. Mi bajod a válaszaimmal lelki sérült?

Nyomorult egy figurák vannak...

Engem nem a minősítés érdekel, le is tiltanám, ha lehetne, ezen a gyakori szaron.

De nem lehet, és ezzel élnek vissza ilyen nulla emberek.

Ezért nincs is kedve a normálisabb embereknek itt időt tölteni.

2023. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!