Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha töltőre csatlakoztatva...

Ha töltőre csatlakoztatva laptopozok/tabletezek/telefonozok 100%-ra feltöltött akkuvalal akkor ott az akku egyáltalán nem használódik? Szóval ez az ideális használat az akkunak? Napi 6-8 órát van hogy megy tablet + laptopom így.

Figyelt kérdés

Szóval nem kell azzal "szórakozni" hogy kihúzom a töltőt, merítem 20%-ig, aztán vissza töltöm 80-90%-ig és így tovább....

A laptop gyakorlatilag 0-24-ben csatlakoztatva van a hálózathoz, nem mozdítom el az íróasztalról, és nem szoktam ki-be húzigálni a kábelét ha mondjuk nem használom pár napig vagy 1 hétig....



2023. febr. 11. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ez sokkal jobb neki, mintha állandóan töltenéd-merítenéd.


Az még jobb lenne neki, ha nem teljesen feltöltött állapotban állna.

2023. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az aksit kivettem, mert felesleges ha hálózatról megy a laptop.
2023. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Károsodik az akku az állandó fenntartástól, ez tapasztalat is, szakirodalom is leírja.

Hiába feltöltődik, a töltés ekkor leáll, csakhogy esik pár százalékot és újra telenyomja megint.

Egyrészt szakmailag ismert tény, hogy a Li-ion akkut hosszabb raktározásnál közepes töltöttség környékén érdemes tartani, így minimális az anód és katód felületén képződő szigetelő réteg keletkezése, ami a belső ellenállást növeli és az akkut idővel használhatatlanná tenné.

Lehetséges olyan laptop, aminél beállítható részleges töltöttség is, azaz nem nyomja 100 %-ra, épp ezen problémák miatt.

Ha nem, ott van például a HP ajánlása, a neten megtalálhatja bárki, aki megkeresi (nem linkelem a trolloknak, dolgozzanak meg érte!).

Tehát az ajánlás, hogy tartós hálózati üzemnél vegyük ki az akkut, tegyük el!

Ha jól rémlik, azt nem írták, hogy közepes szinten tároljuk, mindenesetre nem árt néha ránézni, hogy ne is merüljön le túlzásba.

2023. febr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó hogy emlékeztettek, másfél év után tegnap újra feltöltöttem a laptop aksiját.

17%-on állt, 3%-ig merítettem 2 óra film nézés alatt, éjszaka feltöltődött, és mehet vissza a spájzba a következő éves karbantartásig.

2023. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!