Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit kérjek karácsonyra?

Mit kérjek karácsonyra?

Figyelt kérdés
Szeretnék már elég régóta Laptopot de az elég drága lehet most megkaphatnám...de nem tudom...vagy fényképezőgépet...mit ajánlotok?milyet vegyek ami nem olyan drága?nem akarom hogy anyuéknak erre menjen el a pénzük...más ajándékok?tudok ajánlani? és még anyuméknak is szeretnék valamit venni...zsebpénzemből...mit ajánlotok?
2010. okt. 6. 07:49
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szomorú, hogy a mai embereknek erről szól a karácsony... :(


Őszintén sajnállak Téged!

2010. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jovanny ***** válasza:
Miért kell leszólni? Egy gyereknek -mert szerintem az- erről is(!) szól a karácsony. Biztosan meg tudod beszélni a szüleiddel, hogy mit szeretnél, és ők megmondják, hogy az belefér-e, vagy sem. Te pedig kedveskedj Nekik valami aprósággal, akár azzal is, hogy többet segítesz otthon. Nekik már tényleg nem az ajándékról szól. :)
2010. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy valaki az ajándékozást is várja, semmit nem mondd el arról, miről szól számára az óünnep, így nem értem, miért kell nekiesni a kérdezőnek és kreténnek nézni. Elmondanám a második válaszolónak, hogy a karácsony mindenkinek másról szól, éppúgy szól az ajándékozásról, mint arról, hogy a család együtt van, kinek milyen arányban oszlik meg ez a kettő, az ő saját dolga.

ASmúgy pedig akkor vessél rá követ, ha te még soha nem kaptál, vagy soha nem véágytál semmire karácsonykor. Ha nem volt ilyesmi az életedben: na akkor téged kell sajnálni tiszta szívből. Ez igenis hozzáad az ünnephez. Mi is mindig ajándékozunk, mégis rendkívül bensőséges, a család egy hétig együtt van, stb.


Én is laptopot kaptam egyetem alatt, az nagyon hasznos, de tényleg nagyon drága, és a megfelelő típust kiválasztani is nehéz, főleg ha anyudék nem értenek hozzá igazán.

Én azt tanácsolom, hogy beszéld meg velük, nincs abban semmi. Ők mit gondolnak ezekről, melyiket tartják jobbnak, stb. Így tutira elkerülhető a csalódás, meg minden probléma.


Anyukádéknak ajándék... attól függ, mennyi pénzed van. Könyv, parfüm, vagy valami, ami hiányzik a háztartásból...


25/L

2010. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszolók...a 1-2 válaszolónak csak annyi: nekem úgyanúgy szól a Karácsony a családról meg minden...de mivel nincs lány rokonom így mit várnák a családba? 20-25 éves uncsitesómékat? szeretem őket meg minden de ha csak a rokonokról szolna a karácsony akkor nekem nincs is karácsony! ülök az ágyon és nézem a tv-t! ha ajándék osztás van akkor az a jó hogy adok-kapok...van miről beszélgetni van miért megölelni valakit stb
2010. okt. 6. 10:08
 5/12 anonim válasza:

Köszi a kioktatást, okoska, 25 éves... :D


A kérdező írásából látszik, hogy számára csupán ez foglalkoztató ok a karácsonyból... Egyszerű pszichológia.

És igen, természetesen én is vágytam ajándékra, kértem, adtam, természetesen erről is szól a karácsony, de nem ilyen mértékben. Nekem ez sosem okozott ilyen problémát, holott nekem sem volt meg mindenem. Már egészen pici koromban (10 éves körül) is jobban örültem egy kézzel készített, szívből jövő apróságnak, mintsem egy laptopnak, vagy fényképezőgépnek. És büszkén mondhatom, hogy a saját gyermekeim is ilyenek (12/L, 17/F). (Arra már ki sem térek, hogy ezek egyáltalán egy gyermeknek megfelelő ajándékok-e...)


Ez Nem (feltétlenül) kor kérdés.


Szerintem a karácsony természetesen szól az ajándékokról is.


!!!! Viszont nem összekeverendő az 'ajándékozás', vagy 'melyik ajándék a legértékesebb, melyikkel járok jobban anyagilag?' kérdéskör. Főleg nem egy gyerek esetében, akit védesz.


(Bár nálunk alapból nincs ilyen rágódás. A gyermeknek amit tudunk, egyébként is megadunk, nyilván a nagyobb dolgokat igyekszünk ilyen ünnepekkor megadni, de emellett az apró dolgokról sem feledkezünk meg, az IGAZI ajándékról! De ha szüksége van a tanuláshoz, bármihez egy laptophoz, vagy tehetséges fényképezéshez, akkor azt miért karácsonyi ajándékként kell, hogy epedezze? Ha ténylegesen szüksége van rá, akkor előbb-utóbb valamikor megkapja, az ajándékozós ünnepektől függetlenül.


És nem, nem vagyunk milliomosok, nem tudunk mindent megadni Nekik mi sem egyik pillanatról a másikra.)


Persze lehet, hogy tévedek, de a kérdés megfogalmazása sokat árulkodik számomra.



Egy édesanya (48)

2010. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Kérdező!


Én vagyok a kettes és a 25-ösnek válaszoló.


Köszönöm, hogy mindazt, amit írtam, most beigazoltad.


És ha Te ezt így látod, hogy "ha ajándék osztás van akkor az a jó hogy adok-kapok...van miről beszélgetni van miért megölelni valakit stb"... Mond. Miért ne lehetne a saját SZERETTEIDET, a saját CSALÁDODAT csak úgy, SZERETETBŐL MEGÖLELNI? Miért kell ehhez feltétlenül értékes ajándék(ozás)? Egy ölelés miért ne lehetne ajándék?


Miért nem közösen néztek egy filmet, amit mindannyian szerettek?


Lényegtelen. Igazából egy sereg kérdés fel tudnék most tenni, amin el lehetne gondolkodni, de a mai, anyagias világban csak az időmet pazarolnám.


Minden jót, több szeretetet, figyelmességet kívánok az életedbe!


Szép napot!

2010. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Figyelj...az én uncsitesómék nem olyanok hogy engem (12/L) megöleljenek...nekem az is elég lenne ha azt mondaná szia pati hogy vagy? de ennyit se mondanak...adnak két puszit és cső...szal.. meg am se foglalkoznak velem az utszán is elsétálunk egymás melett:S:S:(
2010. okt. 6. 10:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Az "okoska 25 éves" vagyok

A 48 éves anyukának üzenem, hogy azonnal tudtam, hogy ha kiderül, hogy fiatalabb vagyok, akkor amit írtam, nem lesz más, mint "kioktatás". De miután te kioktattad szegény kérdezőt, gondolom, nem bánod, ha másoknak is megvan a véleménye.

A védelmembe vettem a kérdezőt, mert pont úgy zajlik nálunk is az ünnep, mint nála. Igen, nagy kérdés az, hogy melyik hasznosabb, meg melyikkel járunk jobban, mert nem jöhet szóba mindig ilyen nagy ajándék, nem mindig van rá keret, stb. Talán romantikátlan így ajándékozni, mégis örültem, mint majom a farkának, mikor végre kaptam egy laptopot az egyetemi évek alatt, és nem kellett sorban állnom a könyvtárban gépért... Nem is ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy ez mindenütt máshogy zajlik, és te, ha már anya vagy, főleg tudhatnád, hogy nem egyfajta család van. És nem feltétlenül az a Mindenek Felett Való Jó, amit te csinálsz. Mások máshogy csinálják, ezen az oldalon is rengetegen vannak.

Miért nem csinálok ötletes ajándékot, meg ilyeneket? Hát ha én azt most neked elmondanám, úgy kérdést kéne nyitni. Mi a családdal úgy döntöttünk, hogy nekünk ez jó, mi így örömet szerzünk egymásnak, utána pedig együtt töltjük az időt. Egyszerűen felénk ez az ajándék. És te tarthatod ezt végtelenül szánalmasnak, le van tojva, mert ez nem a te dolgod. Ha pedig nem tudsz érdemben hozzászólni valamihez, akkor a véleményed is tartsd magadban. Ezt én már így 25 évesen, gyerekek nélkül is tudom, látod?


Kérdezőnek: döntöttél már, mit csinálsz?


25/L

2010. okt. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, és hát arról nem is beszélve, hogy messze nem volt sehol szó arról, hogy a kérdező "anyagilag akar jól járni" valamelyik ajándékkal. Beleolvasni dolgokat szövegekbe én is tudok, de ez nem az a műfaj.


25/L

2010. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát még nem nagyon:) valami szépet:)
2010. okt. 6. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!