Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Órásmesterek! Van alapja a...

Órásmesterek! Van alapja a gondolatomnak?

Figyelt kérdés

Ha megveszek egy automata órát újonnan akkor van arra esély arra, hogy az csontszáraz belül?

Ha elviszem egy órásmesterhez, hogy nézze át, esetleg olajozza meg, kalibrálja be, akkor azzal valószínűleg megnövelem az élettartamát, nemde?

Azt tudom, hogy egy komoly svájci vagy japán óra esetében nem kérdés, hogy ilyesmit nem kell elvégezni, de az adott óra amit kinéztem kínai, így bennük annyira nem bízok, hogy mennyire igényesek a termékre amit kiadnak a kezükből...



2023. márc. 4. 16:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hantos egy bohóc.
2023. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
11. ?
2023. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 DK-s ***** válasza:

#11-nek:


Akkor kérdezd a Selleit.

2023. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szerintem is hülyeség, hogy nem szervizelünk kínai órát, legalábbis elég primitív gondolat, mert ahogy többen is írtátok, attól, hogy kínai a márka, még lehet, hogy a szerkezet japán, vagy svájci - japán koppintás.

Amit venni szeretnék persze nem az ócskapiacról volna, az ára pedig 400 $, úgyhogy nem a leggagyibb minőség. Viszont szeretném attól leszervizelni, biztos ami biztos alapon. Már csak azért is, mert a garanciát elég macerás érvényesíteni.

2023. márc. 5. 14:41
 15/19 anonim válasza:

14.


Szervíz. Amit írtál, az átkenés, az olyan 30-40.000 forintocska! Mert nem úgy megy, hogy felpattintom és befújom WD-40 -el, oszt visszacsukom. SOK munkaóra.

És mivel kínai óra, SEMMI garancia nincs, ha elromlik, ne kérd a panaszkönyvet, mert még el is vernek!

2023. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15. Tudom, ennyire hülyének nem kell nézni...


Hisztizni sem kezdenék el szerintem egy óra miatt, de mindegy. Aki meg verekedni akar, az jöhet nyugodtan, várom szeretettel! ;)

2023. márc. 5. 16:02
 17/19 anonim válasza:

#3: Azt ugye tudod, hogy pl. egy Swiss Made feliratnak követelményrendszere van? Nem írogathatod rá bármire.


Kérlek ha olyan rengeteg nagynevű márka Kínában gyárt, említs meg hármat. Csak kíváncsi vagyok, hogy mi neked a nagynevű és ki az aki szerinted Kínában gyártat.

2023. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17

Egyrészről: A Parnis is csinált swiss made órát. Kínában gyártották, a szerkezetbe svájcban becsavartak egy csavart így a szerkezet kvalifikálta magát a swiss made feliratra, meg ott rakták be a tokba és így az óra is swiss made volt. A swiss made felirat pont nem ér semmit. Vannak olyan komolyabb órakészítő manufaktúrák Svájcban akik rá se írják mert már kvázi ciki.


"Kérlek ha olyan rengeteg nagynevű márka Kínában gyárt, említs meg hármat."

A legtöbb gyártat alkatrészeket kínában. Swatch group pl. Azért nem gondolod hogy a Flik flak órákat Svájcban készítik. Akkor nem 6 ezer forint lenne. De kiderült már a Rolexről is hogy a mutatókat Kínában gyártatják.

2023. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Na itt be is bizonyítottad hogy full fogalmatlan vagy :D.


Egyrészről: Hogy a Parnis nem csinál Swiss Made órát, abban szinte biztos vagyok. Ha igen, linkeld be légyszíves, rohadt kíváncsi vagyok rá.


A Swiss Made felirat és minősítés követelményrendszere:

- Svájci szerkezet van benne (svájci szerkezetgyártó márka Svájcban gyártott szerkezete)

- Svájcban szerelték fizikailag össze

- Svájcban történt az óra végellenőrzése is

- Svájci eredetű elemek teszik ki a felhasznált alkatrészek értékének több, mint 60%-át


Ez egy jogszabály. Ez nem egy random felirat. Nem írogathatod rá bármire. Aminél ez nem teljesül, arra nem írhatod rá. Törvényt sértesz vele konkrétan, amit büntetnek. Ez nem egy felirat amit vagy ráírsz, vagy nem.


Aminél ez teljesül, arra miért ne írnák rá? Ne legyél már teljesen idióta :D.

Nyugodt lehetsz benne, hogy mindegyiken rajta van. Ha nem a számlapon, akkor a hátoldalán.


A kínában gyárt, és a kínából rendel alkatrészt az két teljesen különböző dolog... Nem csak az órához vagy sötét, de még alapból az iparhoz / gyártáshoz is.

És nem, a Rolex semmit nem gyártat kínában... Jelenleg minden Inhouse (saját magunknak) gyártanak SVÁJCBAN. Hogy hogy csinálták 70 évvel ezelőtt, azt nem tudom.


Szóval ritka nagy baromságokat írogatsz...

2023. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!