Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van olyan ingaórád, amely...

Van olyan ingaórád, amely nemrégiben meghibásodott, és egy hozzá értő órásmester megjavította? Debrecenben keresek órásmestert, de az interneten sok a negatív tapasztalat...

Figyelt kérdés

#javítás #órás #ingaóra #órás mester #Gustav Becker
2022. okt. 10. 11:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ebben így nem tudok segíteni, de én magam javítottam egy tíz éve kidobásra váró órát.


Rúgók jók voltak, törést nem láttam, WD40-nel átmostam, majd az ingáról le kellett vegyek egy kis súlyt (egy kis fém alkatrészt), hogy megfelően működjön -különben mádodpercek alatt leállt.

15 éve működik.

2022. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A régi ingaórákat még az örök életre gyártották.

Valószínűleg csak ki kell pucolni és finom műszerolajjal egy-egy fogaskereket megolajozni.

2022. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen ingaórám, magam javítottam. Tisztítás, műszerolaj hasznos. Plusz nekem még egy plusz alkatrészt is be kellett építenem mert hiányzott. Youtube-on egy orosz videóból tájékozódtam, érdemes rákeresni az adott típusra, van sok videó a működésről, szerelésről stb.
2022. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Nekem sosem volt jó kézügyességem, és mára már a látásom is megromlott, de egy ilyen tisztításba még lehet belekezdek. Nyilván nagyon szétszerelni nem merem, mert nem fogom tudni összerakni, ha szétugrik, és persze szerszámaim sem nagyon vannak hozzá. De valóban, 10 éve hibátlanul működik, mikor vettem, akkor is volt már vagy 80 éves, és remélem még ennyit elmegy. Csak én érjem meg :-) Már elmúltam 60...
2022. okt. 11. 09:15
 5/25 anonim ***** válasza:

Kb. 60 éves voltam én is, amikor előszedtem. Kivettem a mechanikát a dobozból előbb leakasztva az ingát.

Teraszon több réteg újságpapírt tettem a szerkezet alá, majd wd40-nel alaposan átmostam.

Azóta működik.

2022. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást és az útmutatást!
2022. okt. 11. 10:36
 7/25 A kérdező kommentje:

Uraim, van egy ebédmeghívásom a Rózsás Csárdába mindannyiótok számára!

Ugyanis sikerült!

Jár a megállt óra! Úgy csináltam, ahogy mondtátok.

Abból a lóvéból, amit a fuvarozásra, meg az órásmesterre költöttem volna, meghívlak benneteket egy ebédre, ismerkedjünk össze. (A keretet túlléphetjük :-)) Nagyon hálás vagyok a segítségetekért, meg a biztatásért. Nélkületek még mindig állna! Remélem mind debreceniek, vagy vonzáskörzete vagytok. Akár itt, akár privátban majd írjátok meg legyetek szívesek, hogy mikor érnétek rá egy "órásmester vándorgyűlésre" a Rózsásban. Én Józsán lakom, ismerem, kedvelem őket, jól főznek.

2022. okt. 13. 18:13
 8/25 anonim ***** válasza:
Nekem messze lenne -Szeged. :-(
2022. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Kólauborkával ***** válasza:

Én a kérdésen felbátorodva szombaton fogom megcsinálni a 100+ éves ingaóránkat, pontosabban megpróbálom.

Azt mondjátok jó a WD40? Ne vegyek inkább müszerolajat?

2022. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Átmosáshoz jó a wd40, a tengelyekhez esetleg tehetsz műszerolajat. Én csak wd40-et használtam.
2022. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!