Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » E400 tipusú - vagy hasonló -...

E400 tipusú - vagy hasonló - vércukormérős okosórát használ-e valaki?

Figyelt kérdés

Ez olyan óra, amin vércukormérő is található és szúrás nélkül képes a vércukor kimutatására. Az eredmény kb. 60-70 %-os, tájékoztató jellegű.

Ha lehet, komoly válaszokat várok.



#okosóra blood sugar
2023. ápr. 15. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ez működne, akkor a cukrosok nem böködnék magukat a méréshez, szóval szerintem pénzkidobás. Ugyanez a szitu a vérnyomásmérősökkel is hogy félrevezethet, mert egy kis pontatlanság is számít.

Mondom ezt úgy,hogy van vércukormérőm. Kb olyan mintha egy sütiről akarnád megmondani, hogy elég édes-e.

2023. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is böködöm magam, ha nem is olyan súrún és ezt szeretném kikerűlni valahogy és keresem a megoldást. Van már tapasz egy mérőmonitorralés egy fülcsipesz is szintén ilyen kis monitorral, dehát ez árban abszolút nem az én szintem (nem a kisembernek találták ki izraelben). Ezek az óra kisérletek most nagyon elterjedtek főleg keleten. Az Apple is készül valamit piacra dobni, tehát van mozgás. Az okosórákkal már kisérleteznek és hát sokminden elektronikát általában Kínában gyártanak. Nekem van másféle okosórám, ami elég jól méri a vérnyomást, a véroxigént, a pulzust stb. persze, ez csak saccolásra való, de van itthon normál mérőm is. Gondoltam, megpróbálom, de nem akarok pénzt kidobni, mivel ezeknek az ára már húzósabb, mint egy normál okosnál.

Hát nemtudom. Egyelőre várok.

Köszönöm a választ.

2023. ápr. 15. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Saccolásra az is jó. Másra nem. De gondolom nem saccolni szeretnél.
2023. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ha ez működne"

A leírásnak megfelelő pontossággal működik is. És bizony sokszor ez is nagyon hasznos tud lenni. Ugyanis az ember - főleg, ha nem inzulinos cukorbeteg - relatíve ritkán méri a cukrát. Egy ilyen óra, ha folyamatosan méri, akkor azért tudja jelezni, ha valami probléma van. Lehet, hogy nem a legpontosabb, de azért 15 helyett nem fog 6-ot mérni.

Teljesen egyébként a vércukormérők sem pontosak. Nem véletlenül kell vérvételre menni.

Kérdező: igazából a kérdés az, hogy milyen pontosságú, és mi a célod vele?

2023. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sasa69 válasza:
Ha 50 Ft.az ára akkor se használjatok semmiféle ilyen és ehhez hasonló szerkezetet ! Inzulinos beteg pláne ne ! Nem gyerekjáték ! Nem vagyok gazdag de ha több millióba kerülne akkor is simán megvenném . 21 éve szúrom magam napi négyszer, minden pénzt megérne de ! A rák és a diabétesz a legnagyobb gyógyszeripari bevétel , sosem fogják gyógyítani egyiket se ! Sokszor mérjétek a cukrotokat még ha drága is a csík . Ez az egyetlen megoldás . Sajnos
2023. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én is kíváncsi lennék, hogy milyen pontos, de csak olyanok válaszoljanak akik már használtak ilyen órát.
2023. máj. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most olvastam, hogy 14%-os hibahatáron belül mér. Az nem rossz.
2023. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 csotibi válasza:

Sziasztok! E400-at használok/nék H Band app-al. A vércukor még nem létfontosságú, de gondoltam ha már van, miért ne? Nos, három héten keresztül pontra ugyanazt a diagramot kaptam tőle, ugyanazokkal a csúcsokkal. Ha ettem éppen akkor, ha nem. Ez így csak vicc.

A vérnyomást talán méri "normálisan", de nem merném arra se letenni a nagyesküt.

De legalább ha nincs a kezemen nem mér vakon adatokat, jelzi, hogy nincs itt az alany :)

Van még hova fejlődni...

2023. okt. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, végül is megvettem. Annyit tudok írni róla, hogy méri a cukrot még ha nem is pontosan, mert van cukormérőm természetesen és össze tudom hasonlítani, ami azt jelenti, hogy kb. 60-70% pontossággal metat. Viszont be lehet állítni az én általános cukromra és ahhoz képest adja az eredményt. Annyit elértem, hogy látom, mikor ment fel és mikor jött lejjebb, tehát kapok egy görbét - magán az órán - és tudok viszonyítani. Az is lehet, hogy több mérésnél szinte ugyanazt az eredményt adja, ekkor tudom, hogy nemigen változott a cukrom. Azt is jelzi viszont, ha lement. Olyankor, ha megmérem a rendes mérővel, akkor az is azt mutatja, hogy lejjebb ment, de értékre persze nem ugyanaz. Kb. 1-et hozzá kell tenni az órán mutatotthoz.

Hát ennyi a tapasztalatom. Amúgy maradok a rendes mérőnél én is. Próbálkozik az Apple is.

nov. 10. 12:25
 10/10 A kérdező kommentje:

Mostmár van tapasztalatom ezzel az E-400 órával a cukormérést illetően.Be lehet állítni az éhgyomri mérés értékét és ehhez képest fog mérni. Én amúgy is szoktam néha mérni rendes cukormérővel és olyankor össze tudom hasonlítani ill. beállítni az alapértéket. Ezután ehhez igazodik. Nagyjából 70-80%-ig pontos. Inkább csak arra jó, ha állandóan fent van pl. 24 órán keresztűl, hogy ad egy görbét, egy grafikont, ami a 24 óra alatti változást mutatja. Az értékek nyilván nem pontosak, de a változás az érdekes. Azt vettem észre, hogy éjszaka 3-4 óra körűl a legalacsonyabb és reggelre feljebb megy megint. Így nézve az "éhomi" nem 7-8 óra körűl van, mivel addigra már emelkedettebb, bár azt szoktuk mérni és a labor is azt adja általában - attól függ ugyan, mikor veszik a vért.

Hát ennyit erről. Tájékoztatásnak jó. Pl. ebéd előtt lemérni, majd ebéd után pár órával lemérni és levonni a tanulságot.

Azért, ha megnézzük a kínai technika fejlődést, vannak ott is okos - kiemelkedő nagytudású emberek, nem csak amerikában, meg japánban.

Üdv.

márc. 6. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!