Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Segítene valaki velem megértet...

Segítene valaki velem megértetni, hogy a 1,5 V-os AA elemek helyett miért ne használjak 1,2V-os AA akkut a távirányítóba?

Figyelt kérdés

Nagyon megmaradt bennem az a jelzés a villanyszerelőmtől, miszerint a 1,5V-os AA ceruzaelemet kívánó klíma távirányítóba ne használjak 1,2V- os AA akkumulátort, mert hogy nem tesz jót neki. Villamosmérnök rokon is mondta, hogy nem jó, mert hamar "lemerül".

Utána olvasva csak annyira jutottam, hogy vannak drágáb NI-Cd elemek, amelyek 1,5 V-ra vannak transzformálva. Ezek jók lehetnek? pl. [link]



2023. ápr. 19. 14:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%

Az egyszerű, mezei NiMH ceruzaakkunak kicsi a belső ellenállása, ami azt jelenti, hogy az önkisülése nagyobb, magától lemerül hamar, viszont nagyobb áramot tud leadni. Távirányítóba nem kell nagy áram, ellenben sokáig kellene tartania, oda tehát az ilyen akku nem igazán ideális.

Vannak viszont speciális, kis önkisülésű ceruzaakksik, ezeket onnan ismered fel, hogy a csomagolásra az van írva, hogy használatra kész, előre feltöltve; ezek sokáig megőrzik a töltésüket. Ilyen például a Panasonictól az Eneloop termékcsalád, de vannak ilyenek noname kivitelben is, például a Lidlben most is árulnak szép szivárványszínű előre feltöltött, használatra kész akksikat, AA és AAA méretben is.

2023. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Az amit linkeltél nem nicd, hanem liion.

A távirányítóba tök jó. De kell hozzá spéci töltő is. Ha lejjebb görgetsz írja is.


A távirányítóba szerintem simán lehet használni az akkukat is. El nem tudom képzelni mi baja lehet azon kivül, hogy lemerül... és akkor mi van? Feltöltöd.

Én billentyűzetbe, egérbe használok nicd 1,2V AA akkukat. Van olyan példány ami már több mint 10 éves. Még így is kitart 2-3 hétig. Feltöltöm és használom tovább. Szerintem vagy 1000x behozták már az árukat.

És egy távirányítót sokkal kevesebbszer használsz mint egy billanytűzetet.... szóval szerintem évi 2-3 alkalommal kell tölteni.

2023. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

"viszont nagyobb áramot tud leadni"

Ami nem probléma, tekintve, hogy annyit ad le, amennyi a fogyasztó áramfelvétele.

A lemerülést illetően... nos, igen. Nem másfél évig fog menni, hanem egy feltöltéssel mondjuk csak egy évig. Aztán feltöltöd fél nap alatt, és megint egy évig mehet. Azért ez nem az a kategória, amiből problémát kellene csinálni.

A "nem tesz jót neki" meg egyenesen hülyeség.

2023. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Van jónéhány LADDA azonnal használtató akkum. Ezek akkor lehet ilyenek. Tronic a másik fajta amiből van (Ezek a LIDL-ből valók).

Ezek szerint egy Ni-Cd akku sem biztos hogy jó ilyen szempontból, ha nagy az önkisülése.

Pl. vezeték nélküli egérben is használom ezeket, mégis hamarabb lemerülnek, mint egy elem.

2023. ápr. 19. 14:38
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Evek ota MINDEN ceruzaelemes szir.rba ami csak itthon van, NiMH akkukat hasznalok. Biciklilampaba is, taviranyitoba is, gyerekjatekba is, vernyomasmerobe is, egerbe-billentyuzetbe is. Nem tudom milyen kokler villanyszerelod van, de ha jot akarsz magadnak nem hallgatsz ra es nem veszel sulyos penzekert ultrahiperspecko 1.5V-os akkumulatorokat, hanem siman hasznalod az 1.2V-os akkukat. Biztosan nem fogjak egyik eszkozodet sem tonkretenni, legfeljebb lesz olyan amelyik hamarabb leall mert tobbet fogyaszt.
2023. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#2: Jogos tényleg Li-ion akkut küldtem.

VC4 Xtar jó hozzá (Ni-Cd-hez)? Most vettem nemrég...

2023. ápr. 19. 14:43
 7/27 anonim ***** válasza:
A NiCd megint mas, azokat foleg regebbi szerszamgepekben szoktak hasznalni. Az onkisulesuk eleg magas es a memoria-effektusra is erzekenyek, viszont eleg sok ciklust birnak ki a NiMH-hoz kepest es bar nagyobb aramot tudnak leadni, egy taviranyitonal ez pont nem szukseges.
2023. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Hogy mi mihez jó, az általában rá van írva vagy magára a töltőre, vagy a használati útmutatójába.

Sajnos sok villanyszerelő nem éppen a szakmája csúcsa. A feladatukat meg tudják csinálni, de nem biztos, hogy tudományos kérdésekben tőlük kell a választ várni. (Tisztelet a kivételnek. A legtöbb villanyszerelő azért távolról sem fizikus.)

Az önkisülésnek meg semmi köze a használhatósághoz. Az mindössze annyit mutat meg, hogy használat nélkül mennyire csökken a töltöttsége. Normális körülmények között ez elenyésző.

Az meg, hogy 1,2 volt (igazából telejsen feltöltve simán van az 1,3 is, de talán még kicsit több is), egy távirányítónál semmit nem fog számítani. A ceruzaelem sem ad stabil 1,5 voltot. Új allápotában 1,6-1,7 körül van, és folyamatosan csökken, jócskán 1,5 alá.

2023. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

#7 "A NiCd megint mas, azokat foleg regebbi szerszamgepekben szoktak hasznalni. Az onkisulesuk eleg magas"

Még évekkel ezelőtt rendeltem ebayről egy csomag NiCd ceruzaakkut. Akkoriban építkeztünk, és elkeveredett... most találtam meg, és gondoltam, kipróbálom. Még simán volt bennük töltés.

2023. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Akkor a hatodik érzékem jól működhetett, amikor pislogtam a villanyszerelőmre, hogy ezt most hogy lehet, hogy nem mehet bele a távinyóba.
2023. ápr. 19. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!