Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Segítene valaki velem megértet...

Segítene valaki velem megértetni, hogy a 1,5 V-os AA elemek helyett miért ne használjak 1,2V-os AA akkut a távirányítóba?

Figyelt kérdés

Nagyon megmaradt bennem az a jelzés a villanyszerelőmtől, miszerint a 1,5V-os AA ceruzaelemet kívánó klíma távirányítóba ne használjak 1,2V- os AA akkumulátort, mert hogy nem tesz jót neki. Villamosmérnök rokon is mondta, hogy nem jó, mert hamar "lemerül".

Utána olvasva csak annyira jutottam, hogy vannak drágáb NI-Cd elemek, amelyek 1,5 V-ra vannak transzformálva. Ezek jók lehetnek? pl. [link]



2023. ápr. 19. 14:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20 a folyadékkristályos cucc tényleg nem fogyaszt szinte semmit.

Lehet naon fiatalka vagy és nem volt számológép a kezedben, csak telefon. A régi számológépek kb 10 évig elmentek egy ceruzaelemmel. Általában előbb folyt bele minthogy lemerült volna :D

Ha megvetted a gyereknek általános iskola 5.ben, akkor az érettségin még az eredeti elemmel tudta használni.

2023. ápr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
#21 ceruzaelemmel? Ket nyomorult LR44-es gombelemrol ment a Sharp EL-531H vagy 10 evig.
2023. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Az én Sharpom cerkaelemes. Majd holnap meg is keresem. Kiváncsi vagyok műxik-e még.

Azoknak akik nyígnak hogy nem cserélhető egy telefonban az akksi elmondom, hogy akkoriban (90-es évek közepe) is már úgy volt, hogy 6db csavart kicsavarva szét kellett szedni a számológépet az elemcseréhez. A sharp tudta, hogy úgysem kell minden héten cserélgetni.

2023. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
#23: az 531H-nak van elemtartoja aminek a fedelet kipattintod es ott a ket LR44. Bezzeg az 546D-nek nincs, azt tenyleg szet kell szedni. Mondjuk azt se nagyon gyakran, mert napelemes is. :)
2023. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
21) ja igen, háttérvilágított a kijelző jó hogy említed.tehát nyomogatásra még több áramot termel.
2023. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
melyik kijelző világít?
2023. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Baja biztos nem lesz tőle, legfeljebb keveset bír egy feltöltéssel.

Elég sok ceruzaelemes eszköz érzékeny a feszültségre, nekem volt digitális fényképezőm, ami nagyon hamar azt mondta, hogy lemerült az elem, ha 1.2V akkuval használtam. Az elődjével nem volt ilyen gondom.

Gyerekjátékból is van, ami nem hajlandó akkuval menni.

Tedd bele, ha működik, akkor örülj.

A villamosmérnök rokonnak igaza volt, a villanyszerelőd meg egy kókler

2023. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!