Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Segítene valaki velem megértet...

Segítene valaki velem megértetni, hogy a 1,5 V-os AA elemek helyett miért ne használjak 1,2V-os AA akkut a távirányítóba?

Figyelt kérdés

Nagyon megmaradt bennem az a jelzés a villanyszerelőmtől, miszerint a 1,5V-os AA ceruzaelemet kívánó klíma távirányítóba ne használjak 1,2V- os AA akkumulátort, mert hogy nem tesz jót neki. Villamosmérnök rokon is mondta, hogy nem jó, mert hamar "lemerül".

Utána olvasva csak annyira jutottam, hogy vannak drágáb NI-Cd elemek, amelyek 1,5 V-ra vannak transzformálva. Ezek jók lehetnek? pl. [link]



2023. ápr. 19. 14:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
51%
Villanyszerelo lehet valaki erettsegi nelkul is, 10 osztallyal. A tobbit rakd ossze.
2023. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"Nagyon megmaradt bennem az a jelzés a villanyszerelőmtől, miszerint a 1,5V-os AA ceruzaelemet kívánó klíma távirányítóba ne használjak 1,2V- os AA akkumulátort, mert hogy nem tesz jót neki."


Igen, de amikor megjegyzéseket teszek a villanyszerelők okosságára, itt a gyakorin villanyszerelő hordák rontanak rám. Nyilván közöttük is van többféle, nem kell azért mindent mellre szívni! De ez is egy ordas butaság. Ha még azt mondaná, hogy a távszabályzó árthat az akkunak, jobban jönne ki.


Vannak ugyanis eszközök, ami összesen 1-1,5 V-ról is képes működni. Az akkut 0,9 V alá nem szabad meríteni. Ahol sorosan van több akku, azok közül legalább egy túlmerülhet annyira, hogy károsodhat.

Másik probléma, volt olyan univerzális távszabályzó, egy komolyabb fajta Philips, ami 2,2 V körül már lehalt, így a (névlegesen) 2,4 V akku nem sokáig vitte sajnos.


"mezei NiMH ceruzaakkunak kicsi a belső ellenállása, ami azt jelenti, hogy az önkisülése nagyobb, magától lemerül hamar"

Ez nem így működik a belső ellenállást sorosan kell értelmezni és csak mΩ (milliohm) nagyságrendű. A merítésben nem tud részt venni egyáltalán.

Az akkut lemerítő önkisülést viszont egy elméleti párhuzamos ellenállás jelképezi, ami MΩ (megaohm) vagy párszáz kΩ nagyságrendű.


Li-ion link: "Beépített inverterének köszönhetően..."


Ez ugyebár marhaság, mert az inverter logikusan az egyenirányító fordítottja, azaz DC / AC átalakító. Az akkuban viszont DC / DC konverter van. Egyébként jó megoldás ilyen esetben, védett a túlmerítés ellen is.

2023. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Én óriási hülyeségnek gondolom azt, hogy ne használj 1,2V-os elemet egy klíma távirányítójába.
2023. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Én is ilyet használok,az a baj vele hogy hamar lemerül és gyakran kell tölteni.tehát érdemes 1,5V-osra beruházni töltővel együtt.
2023. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"VC4 Xtar jó hozzá (Ni-Cd-hez)? Most vettem nemrég..."

Nekem is VC4 (az SL) van. Tök jó cucc. Ami rá van írva azt töltheted vele.

Viszont azt amit linkeltél - 1,5V Li-ion AA - azt nem!!!!

2023. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Lehet használni de minek. 2*1.5 volt az 3 erre van a taviranyito tervezve. 2 db akku az 2*1.3 volt feltöltve de hamar onkisul annyira hogy 1.2 volt és beesik az ala is. Ami 2.4 voltot jelent. Ez az elemnel a majdnem teljesen lemerült állapot. A tv jelez havonta ha akkut használok , elemmel 2 évet bír, a számítógépem is jelez a feltöltött akkunal is de az bírja csak jelez.


Klímához használhatod de mikorra az elem lemerül kb akkorra makkan meg az akku is (4-5 év) teljesen felesleges alkut használni.

2023. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
"Kicsi a belső ellenállása, ezért az önkisülése nagyobb" Már nem keltem hiába. Legalább ne osztanád az észt!
2023. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

14-es vagyok..

A klíma távirányító kijelzője ledes,tehát egyfolytában fogyaszt és ezért kell gyakran tölteni..

2023. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
#18 akarod mondani folyadekkristalyos, aminek a fogyasztasa kb. a nulla es zero kozott van.
2023. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
19) sőt,még termeli is az áramot.
2023. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!