Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Javítható-e az "AC-AC converte...

Javítható-e az "AC-AC converter 220v to 110v", ha nem működik?

Figyelt kérdés

Egy egy 100 w konverter, és szétszedve azt látom, hogy egy egyszerű szerkezet, de azt gondoltam – miután egyik napról a másikra nem működött – csak a biztosítékot kell cserélnem. Miután szétszedtem, azzal szembesültem, hogy ebben ilyen nincs :) Mi más lehet? Javítható?


Köszönöm!


2023. máj. 3. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

"AC-AC converter"

Azt mifelénk nem trafónak híjják?

2023. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Edes istenem... 'Az' AC-AC konverter, mintha ilyen cuccot egyetlen gyarto keszitene egyetlen, univerzalis tervrajz alapjan ami mindig es mindenhol ugyanazt az eredmenyt hozza.


Szoval, ha ram hallgatsz: akinek ennyi fogalma van az elektromos berendezesekrol, az inkabb NE nyuljon hozza semelyikhez se, mert az aramutes bizony halalos is lehet.

2023. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Ha transzformátorról beszélsz, akkor fogod a multimétered és rámérsz a tekercsekre.

Ha MacGyver vagy (ami valószínű, mert jól töröd a magyart), akkor még multiméter sem kell.

2023. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
Megjegyzem, sok esetben a 220/110 (vagy 230/115) átalakítók autotranszformátort tartalmaznak, ez nyílt titok a szakmában, csak előbb nem tértem ki rá.
2023. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Jelzem, eddig egyetlen hasznos válasz sem jött. A szakmáját féltő Úrtól sem (sic!) – emennyiben ért hozzá – segítse válasszal a hobbistákat. A Gyakorikérdések oldal többek közt ilyen céllal jött létre. A második jóképességű hozzászólótól kérdezem: van-e áram abban a berendezésben, ami nincs hálózatra csatlakoztatva? Segítek: 1)-Van; 2)-Nincs

Én nem vagyok a válaszban biztos, de te most pallérozhatsz.


Továbbra is köszönöm a (segítőkész) válaszokat!

2023. máj. 3. 12:03
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Barikám! Ha megadtál minden adatot a készólékről és esetleg még fényképeket is csatoltál, majd utána tudunk érdemi választ adni.
2023. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, javithato
2023. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A 7-es a kérdésre válaszolt, köszönöm szépen! Vagyis javítható, nem kuka. Megnézetem szakemberrel.
2023. máj. 3. 13:11
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%

Nevetséges vagy kérdező, addig csak belekezdtem az információk átadásába, némi iróniával fűszerezve, kis butaságaid láttán.

De attól még folytattam is volna, ha normálisan és tisztelettel viszonyulsz, vagy van valami minimális humorérzéked, ami nincs.

Plusz, még te prédikálsz nekem, akiről fogalmad sincs, mennyi infót adtam át 20 év alatt a neten, szánalmas rosszindulat megnyilvánulása.

2023. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

„Mi más lehet? Javítható?

Mit gondolsz, itt látnokok vannak, akik ennyiből, vagyis a semmiből megállapítják, hogy javítható, vagy nem? Sok esetben még egy kép alapján sem állapítható meg ez.

7

„Igen, javithato”

Így látatlanban, azért ez egy elég bátor kijelentés.

9

„Megnézetem szakemberrel.”

Nem értesz hozzá, azt sem tudod megállapítani, hogy javítható-e, mellesleg te úgysem tudnád megjavítani. Ezek után minek írtad ki a kérdést? Kérdéssel, vagy kérdés nélkül mindenképpen egy szakemberrel kell megnézetni. Erre magadtól is rájöhettél volna.

2023. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!