Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » AAA töltő - miért ilyen lassú...

AAA töltő - miért ilyen lassú a töltése?

Figyelt kérdés

Még nincsen AAA akkumulátor töltőm, de tervezek vásárolni. Kizárólag USB-s kivitelt. Ezt (link lejjebb) néztem ki korábban, de eléggé "aggasztó", hogy csak 80 mAh-t tud tölteni, míg AA akkumulátort 200 mAh-ával. Miért van ez a különbség? Más AAA töltők is ennyit bírnak?

[link]



2023. máj. 12. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
AAA cellák kapacitása jellemzően kisebb, ezért a kapacitáshoz viszonyított töltőáram is kevesebbre jön ki.
2023. máj. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Helyesbítek: csak feltételezem, hogy AA akkumulátorokat 200 mAh-ával tölti, mert mi mást lehet még beletenni?


Egyébként mind a nem tölthető elemek, mind pedig a tölthető elemek feszültsége/ereje gyengül a használat alkalmával?

2023. máj. 12. 17:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem léteznek már gyorstöltők.

Feszültsége minden akkunak csökken a használat során, lítium aa/aaa elem olyan 1,35V-ról kezd, aztán eszköztől függően lecsökken, azt hiszem, van benne egy IC, ami nem engedi egy bizonyos fesz alá, nem fog áramot adni.

A 200 mAh szerintem a legalapabb töltési sebesség, az reális lehet.

2023. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
48%

Oda is van írva, hogy mA az áram, nem mAh. Utóbbi a töltésmennyiség.

80 mA áram 15 óra feltölt egy 800 mAh kapacitású akkut (C/10 standard töltés, 150 % betol).

2023. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Választhatod például ezt:

[link] ion akkumulátor töltő

Valamivel drágább, de ez lithium ion akkumulátorok töltésére is alkalmas. Vagy, ha áldozol rá többet, akkor:

[link] ion akkumulátor töltő

vagy:

[link] ion akkumulátor töltő

Nekem ez utóbbi kettő van és jó beváltak.

2023. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát figyu, nekem pont ilyenem van, de ezt ne vedd meg, nem jó, tényleg lassú a töltés. Léteznek más töltők, amik nagyobb árammal is tudnak tölteni, illetve létezik gyorstöltő is, de arra is figyelni kell, hogy neked milyen akkud van, annak mi a max töltési árama. Nekem mondjuk eleve univerzális töltőm van, amin a töltőáramot is be lehet állítani, szerintem az a legjobb.
2023. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem 1-es, köszönöm a magyarázatot!


Értem 3-as, köszönöm! Mennyire tudom a nem tölthető elemekkel összehasonlítani a teljesítményt? Azok 1,5 V-ról indulnak? Fejlámpába kellenének AAA akkuk, elem helyett, mert az elemek gyorsan fogynak. Várhatóan mennyivel lesz gyengébb a fényerő? Erre tudsz valamit válaszolni?

Itt van például ez: [link] - Elvileg 1,5V-os, de kapacitás nincs feltüntetve. Egy másik oldalon (link lejjebb) viszont 1100mAh-t ír, bár úgy tudom, hogy 800-1000mAh a max ilyen méretben. És azt is furcsállom, hogy a gyártó mintabolt oldalán nincs feltüntetve, de egy bolt weboldalán igen...

[link]

Vagy ez: [link] 1,5V-ot ír és 680mAh-t.


Igazad van 4-es.

Az sok idő.....Nagyon. De nem lesz más megoldásom. Éjjel töltöm majd... mármint éjjel is.


Köszönöm 5-ös, de sajnos undorodom a fekete színtől. Konnektoros változatból nagyobb a kínálat nem fekete színben, de sajnos jelenlegi helyzetemben nem felel meg a konnektoros megoldás.

20e körüli összeget semmiképpen sem adnék ki érte. Legalábbis azok alapján, hogy mire és milyen gyakran használnám.

Reagálás az 1. linkre: sokkal gyorsabb, feltéve, ha AAA-t is úgy tölti.


6-os! Tudsz valami linket küldeni róla vagy terméknevet / típust? Amit 5-ös linkelt (2. link) az felismeri az elemet és magától állítja a feszültséget. Jónak tűnik, de fekete.

2023. máj. 13. 18:07
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

A linkelt fekete miért baj?

Nekem nem pont ilyen van, de hasonló: iMax B6, ezzel csak az a baj, hogy kell hozzá fabrikálni pluszban csatlakozókat, illetve elemtartót kell hozzáilleszteni, mert az nincs hozzá alapból.

2023. máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

7.

A 3. linken belső DC-konverteres akku szerepel, nem elem. Ezekben 3,7 V-os Li-ion akku van, USB-kábellel közvetlenül tölthető és 1,5 V-ot ad le.

Érdekessége, hogy stabilizált 1,5 V, amíg van benne töltés, majd hirtelen kapcsol ki.

Nem kell hozzá egyéb töltő, illetve nem is lehet, csak USB-ről.

2023. máj. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Illetve előbb megzavart a lap alján lévő link, erre gondoltam:

[link]


Másik:


[link]


Xtar 1,5V 800mAh AAA méretű Lítium tölthető akkumulátor védő elektronikával. Alkalmas minden olyan készülékbe, amely 1,5V AAA méretű alkáli elemmel működik. Ezerszer újra tölthető a védelmi elektronika gondoskodik arról, hogy az akkumulátort ne töltsük vagy ne merítsük túl.

NORMÁL NI-MH TÖLTŐVEL NEM LEHET FELTÖLTENI, KÍNÁLATUNKBÓL KIZÁRÓLAG AZ XTAR BC4 és BC8 TÍPUSÚ TÖLTŐVEL HASZNÁLHATÓ!

2023. máj. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!