Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akkumulátor töltése lehetséges...

Akkumulátor töltése lehetséges ezzel a töltővel?

Figyelt kérdés
Van egy 7,4 V-os, 1500 maH-ás akkumulátorom, amihez nincsen gyári töltőm, viszont van egy olyan töltőm, aminek a kimenete 8.4 V-os és 250 maH-ás. Tölthető az aksi ezzel a töltővel?

2018. júl. 28. 14:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
Töltsd, de folyamatosan figyeld az akksi hőérsékletét, mert ez már túl sok töltőáram lesz neki.
2018. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Fotó mindkettőről?
2018. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem tudom, hogy miben és mennyit segít, de itt van a kép:


[link]

2018. júl. 28. 15:18
 4/30 anonim ***** válasza:
Én nem merném, de te tudod.
2018. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Miért nem?

Valami alátámasztást esetleg?

2018. júl. 28. 16:11
 6/30 anonim ***** válasza:

Csak simán rá akarod kötni?

Ha lítiumos az akku, akkor ez egy nagyon rossz ötlet.

2018. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"Van egy 7,4 V-os, 1500 maH-ás akkumulátorom, amihez nincsen gyári töltőm, viszont van egy olyan töltőm, aminek a kimenete 8.4 V-os és 250 maH-ás."


Nem, a töltő 250 mA-os. A feltüntetett 8,4 V arra utal, hogy ez nem közönséges CV-tápegység, hanem valószínűleg 2 db soros Li-ion akku töltésére való CC/CV táp. Ezt indikálhatja rajta a színváltó LED is, ami a töltés végén átvált. Normális esetben egyik szín a CC, másik a CV üzemmód.

Terhelés nélkül multiméterrel ellenőrizheted, 8,4 V maximumon kell megállnia a kimenetnek.

Az akku 1500 mAh kapacitású (1,5 Ah), amit 1C, vagyis 1,5 A árammal lehetne tölteni elvileg.

250 mA elég kevés hozzá, 6 óráig is eltarthat a töltés.

Lényeges, hogy olyan akkut szabad tölteni vele, ami integrált védelmet tartalmaz, mert cellánként 4,2 V lehet a maximum, de a töltő az esetleges eltolódást a másik javára nem látja és nem kezeli. A töltő csak a 8,4 V összfeszültséget figyeli.

2018. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólásom annyiban finomítanám, hogy normális esetben a 8,4 V arra utal, hogy Li-ion töltő.

De nem vagyok róla meggyőződve, hogy van benne ilyen töltésszabályzó, lehet átverős is.

De nálam ez nem is úgy működik, hogy fantáziálok róla, hanem méréssel ellenőrzöm és kész.

Ha lemerült akkut kötünk rá, a LED-nek színt kell váltani (pirosra általában). Ha leveszem az akkut (vagy feltöltődik), akkor zöld.

2018. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kifejtett hozzászólást, ilyenekre van szükségem.

Megmértem a töltőt, 12,25 V van rajta terhelés nélkül.

A töltőt egy Ni-Cd-os akkuhoz kaptam. Az aksi, amit tölteni kívánok vele lítiumionos. Amikor töltöttem vele csak pirosan világított, jelezve, hogy tölt, kialudni nem aludt, illetve színt sem váltott.

Az nem baj, ha esetleg sokáig tart a töltés.

Van rá egy mód, hogy ezen adatok alapján kiszámoljuk mennyi idő szükséges a töltéshez, van időzítőm, amire esetleg rátudom rakni, hogy ne töltődjön túl, az aksi nincs ellene védve véleményem szerint.

Összefoglalva mit tudsz még hozzátenni?

2018. júl. 28. 18:17
 10/30 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy átvert a 8,4 V érték, mert azt hittem, hogy az egy Li-ion töltő, szoktak lenni ilyenek. Így viszont alkalmatlan a célra.

Legjobb ilyet rendelni:

[link]

Ezen be lehet állítani a töltőáramot (áramkorlátot, CC) igény szerint, valamint a végfeszültséget (feszültségkorlátot, CV) is 8,4 V-ra.

A modul bemenetére ennél nagyobb tápfeszültséget kell kapcsolni, valamint a képen látható kijelzőt multiméterrel kalibrálni kell, mert alapból nem pontosan mutatja a feszültséget. Áramot sem teljesen pontosan, de az elmegy, illetve azt kalibrálni sem lehet, a leírással ellentétben.

Vagy egy ilyet:

[link]

Vagy azt is meglehet tenni, hogy cellánként töltöd 4,2 V-ra, ilyen kis 1 A-os modullal:

[link]

Utóbbinál fontos, hogy a betápját nem szabad közösíteni, mert zárlat keletkezik, ha egyszerre több cellát közös tápról töltesz.

2018. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!