Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy csúcskategóriás okostelefo...

Egy csúcskategóriás okostelefon tud versenyezni minőségben egy közepes árfekvésű digitális kamerával?

Figyelt kérdés
Főleg a videofelvételekre gondolok.

2023. máj. 16. 14:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Laikus szemeknek igen, hozzáértőknek nem.
2023. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha van elég fény, akkor igen.

Amint kevés a fény, már megmutatkozik a különbség általában, és jóval nagyobb lesz a képzaj a kisebb érzékelő miatt a telefonon. Kivéve, ha a kamera jóval régebbi, mert akkor bizony lehet, h a modern okostelefon győz a kisebb szenzor ellenére, az újabb technológia miatt.

2023. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tud.
2023. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én főleg a jelenleg kapható okostelefonokra,és közepes árfekvésű kamerákra gondoltam.
2023. máj. 16. 15:38
 5/18 Szirty ***** válasza:
100%
Versenyezni tud, de nem nyerhet...
2023. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha a zoomtól eltekintünk, simán lehetnek versenyben akár képminőség szempontjából is. Az objektív és az érzékelő döntő fontosságú, de a telefonok szoftveres, hardveres képességei is igen lényegesek már manapság. A stabilizálásuk olyan szintű lehet, ami sok kameránál csak gimbal használatával érhető el mozgás közben.

A telefon fontos erénye még, hogy nálad van. Inkább, mint a kamera.

2023. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Szirty ***** válasza:

"Ha a zoomtól eltekintünk, simán lehetnek versenyben"


Ahhoz a fizikai adottságoktól vagy a kivitelezés minőségétől is el kellene tekintenünk.

2023. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt egy digitális kamerával vettem fel, csak nem Zoomoltam.

[link]

Ezt meg egy Samsung Galaxy s21-el.

2023. máj. 17. 12:24
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha telefonnal videózásról van szó én arra csak iPhone-t ajánlnék. Videóban ők a legjobbak. Filmic Pro appal ki lehet maxolni a minőséget. Előnye, hogy mindig kéznél van, a hátránya a szenzor mérete, emiatt fog mindig győzni a kamera.

Ha a minőség a legfontosabb minden fényviszonynál, akkor inkább kamerát vennék. Ha van valami kiszemelt akkor azt írd le, úgy könnyebb segíteni.

2023. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Amiket elküldtem videók, látszik különbség, hogy az egyik digitális kamerával lett felvéve, a másik telefonnal?
2023. máj. 17. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!