Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vezeték nélküli telefonba 800...

Vezeték nélküli telefonba 800 Ma-s akku helyett 1750-et teszek,elrontok valamit?

Figyelt kérdés
2023. jún. 7. 12:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#10 az elozo hosszaszolasod mar egeszen ertelmesnek, hovatovabb hasznosnak tunt. Aztan ugy tunik megint raittal a ketaminos higitodra es tessek, maris omlik beloled ez a fennhejazo, hencego, mindenkit kioktato szoveg. Hogy az 1.2V es az 1.5V nem ugyanaz, hogy a cellafeszultsegek a technologiatol fuggoen kulonboznek, hogy a kinai cellakra tenyleg rahazudjak a csillagos eget is ez mind igaz, de valami olyan ordenare tenyerbemaszo stilusban adod elo, hogy keptelenseg komolyan venni.
2023. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Igen, mert ha illedelmesen kérdezik a profit, mindig szívesen segít.

De nem szeretjük a Hanta Janikat (főleg én nem bírom), akik tudás nélkül próbálnak okoskodni.

2023. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Meton ***** válasza:

Én nem értek a feszültségértékekhez, nem is érdekelnek. Az, hogy 1.2, vagy 1.5, teljesen mindegy, mert ugyanarról a típusról van szó, tehát vagy egyik, vagy másik, de mint felhasználónak, ez lényegtelen. Ha van egy mobil, és Ni-MH aksi kell bele, akkor raksz bele egyet. Vitatkozhatsz, hogy mennyi a feszültsége, de teljesen lényegtelen. Gondolom, a terhelt és a terheletlen állapot feszültségei lehetnek, de mint mondtam, ezekhez én nem értek, nincs is semmi jelentősége. Az aksi működik.

De még mindig nem értem, mire hazudnak a kínaiak? Van egy kapacitás, amit sikerült elérniük, miért írnának rá nagyobb értéket? Ezeket az aksikat millió számra adják el. Ha nem annyi lenne a kapacitás, akkor a kutyának se kellene.

Tudod, én nem vagyok szaki, nem tudom, mi az, hogy munkapont, de nem is érdekel. Azt viszont tudom, hogy kamu értéket nem írnak a termékre, mert rontaná az üzletet. Az, hogy te nem hiszed el, a te bajod, akkor valószínűleg nem fogsz ilyet venni. Ezeket főleg távirányítós autókba, meg hasonlókba veszik, és ha nincs meg a kapacitás, az nagyon hamar kiderül. Szóval gondolkozz el azon, hogy mit tartasz kamunak.

2023. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem tudom, hol élsz...

Köztudottan vannak hamisítványok is, a tudatlan emberek átverésére.

[link]

Vannak márkás akkuk is.

Fél internet ezen röhög már évek óta (már aki ért hozzá és egy kis költői túlzással fogalmazva), de most ébredsz fel...

Jó lenne, ha nem lovagolnál már ezen az 1,2 / 1,5 V témán sem.

Rosszul írtad, miközben okosnak akartál tűnni, ilyet helyesbíteni kell.

2023. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Itt vannak egyébként a kapacitások, de nem kell nagyon lelkesedni az 1300 mAh értéken, mert nem is mindennapos, meg amikor már ennyi lemezfelületet tekercselnek be abba a kis tokba, azt nagyon vékony anyagból, illetve minimális szigetelési távolsággal kell megoldani, ami a tartósság és terhelhetőség rovására megy.

Ezért jobb, ha inkább kisebb kapacitás, de az megbízhatóbb, illetve kisebb a belső ellenállás is.


[link]


AA-méretnél 2,6 Ah felett romlik a minőség (nő az önkisülés is) 3 Ah kapacitás el sem érhető, ha jól tudom.

Az eneloop is igyekezett feszegetni a határokat, mégsem tudták a fizikát meghágni:

[link]

2023. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
#13 szerinted miert irjak ra a hatalmas kapacitast? Mert ugy az o termeket veszi meg a paraszt, ha' me' vegyen 900mAh-s akkut 1000 forinter' amikor a kinai csucsszuper 2800-as csak 1200? Visszakuldeni ugyse fogja mert dragabb lenne mint az egesz termek volt, a kinai meg rohog a markaba hogy megint rasozta a kapzsi h.lyekre a szemetet.
2023. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Meton ***** válasza:

Na megint ott tartunk, hogy olyasmit állítasz, amit nem tudsz. Értem én, hogy nem hiszed el, hogy valóban tud 2800mAh-t, de ez nem hit kérdése. Ha kipróbálod és nem tudja, az már más. Feszegetik a határokat, igen, lehetnek problémák vele, de csak feltételezel dolgokat. Lehet, hogy igazad van, de lehet, hogy nagyot tévedsz.

Tudod, itt nem az ár a lényeg, hanem a tudás. És lehet, hogy nem is olcsóbb, csak lököd a süket dumát, minden alap nélkül. Szerinted meddig tartana negatív értékelést adni a termékre? Akár egy panasz is elég lehet, hogy senki ne vegye meg. De panasz, kifogás nincs, csak elégedett vásárlók. Nem azt mondom, hogy Kínából vásárolj, de legalább próbáld meg, csak teszt alapon. Meg fogsz lepődni, mennyivel többet tud a kínai. Sokkal inkább ezért veszik és nem azért, mert olcsó, bár a kettő nem zárja ki egymást.

2023. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Meton ***** válasza:

Na jó, próbáljuk ezt másképp közelíteni. Még egyszer mondom, én nem vagyok szakember, talán valamit rosszul értelmezek. Belinkelek ide egy 3800-as aksit:


[link]


Az én gondom leginkább az, hogy egy aksinál rengeteg az adat, de csak 1-2 fontosabbat közölnek. Nekem, mint laikusnak az az egyértelmű, hogy a nagyobb jobb, de mélyebben nem ismerem a dolgokat. A múltkor vettem egy aksit a kocsiba. Van egy jellemző szám rajta, mondjuk 75Ah. Ugyanakkor van egy sokkal nagyobb amperes szám is rajta, ami 480. Persze nekem az a jó, ha mindkettő jó nagy szám, de ennyit tudok. Ugyanúgy a NiMH aksiknál se nagyon tudom, mire érdemes figyelni, milyen kapacitások vannak. Ennyire sosem merültem bele, mert ilyen aksi nekem soha nem is kellett. LiPo aksiknál például jóval több adatot megadnak.

Egyébként 8800mAh a legnagyobb kapacitás AAA aksikra, amit eddig találtam. Sajnos vásárlói véleményt nem nagyon találok. Mindenki elégedett, max ennyit.

2023. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#17 hajjaj, van am baj.


Szoval te elhiszed hogy a legnagyobb gyartok mint pl. a Panasonic, amelyik a Teslak akkujait is gyartja, nem lenne erdekelt abban hogy 3000mAh koruli AAA cellakat gyartson es ezzel az osszes versenytarsat lesoporje? Ehhez kepest a kinai, nevtelen, lopott technologiaval es neha lopott gepsorral mukodo random gyarto siman megugorja ezt a szintet es meg olcsobban is adja?

2023. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
@Meton: oke, most mar kenytelen vagyok igazat adni Szervizmernok urnak: te nem csak laikus vagy, hanem buta mint a fold. Ott van a kezedben az emberiseg kb. minden tudasa a google meg a wikipedia formajaban, es ennek ellenere alapdolgokat keptelen vagy elolvasni es megerteni.
2023. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!