Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vezeték nélküli telefonba 800...

Vezeték nélküli telefonba 800 Ma-s akku helyett 1750-et teszek,elrontok valamit?

Figyelt kérdés
2023. jún. 7. 12:41
1 2 3
 21/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Egyébként 8800mAh a legnagyobb kapacitás AAA aksikra, amit eddig találtam. Sajnos vásárlói véleményt nem nagyon találok. Mindenki elégedett, max ennyit."


Mert hamisítják a véleményeket is. Úgy látom hiába "beszél" az ember... Szerintem neked lehet valami olyan problémád, hogy képtelen vagy felmérni bárminek az életszerűségét.

Nem szoktak téged szélhámosok módszereresen átverni?

Ha az Aliexpressről van szó, alapvetően meg lehet bízni a vásárlói véleményekben, de tudomásom szerint ott is van bizonyos korrupciós kör, amikor az eladók egymásnak írnak jókat, másokat meg esetleg törölnek?

De ezt észre lehet venni (életszerűség) és nem is mondanám jellemzőnek, talán csak egyes műfajokban. Ilyen az akku is, mint a szélhámosság melegágya.

2023. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Közben elfelejtettem, még ezt is akartam betenni a végére:

[link]

2023. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Meton ***** válasza:

19-es, az a gond, hogy a lopott kínai technológia minden másnál jobb. Ők ugyanis más szabályok szerint élnek, nem érdeklik a törvényeink. Nálunk nincs olyan, hogy szabadalmi jog. Ha látnak valami jót, akkor átveszik és kihoznak belőle valami jobbat. Ráadásul a minőséggel szemben ők inkább az olcsóságra törekszenek, ami persze néha minőségi kompromisszumokkal jár. De tény, hogy eszméletlen jól csinálják és sikeresek.

Hogy a Panasonic miért nem tud jobb aksit gyártani, mint a kínaiak? Talán azért mert sok mindent a kínaiak tudnak a legjobban és az áraikkal pedig végképp nem lehet versenyezni. Vajon miért a kínaiak találták ki a nátrium aksit? Azért, mert jók. A Tesla aksiját is ők gyártják.

Egyébként néztem videókat, de ez nem egy felkapott téma, szóval sok mindent nem találtam. Különböző gyártók aksijait tesztelték, köztük kínait és japánt is. A kínai persze nagyon gyenge volt, ellenben a japán túlteljesítette a névleges kapacitását. Na ez látjátok tény, ezen nem kell vitázni. Persze nem volt egy nagy teszt, szóval azért valaki egyszer csinálhatna rendeset is, több kínai gyártó termékével, különböző terhelésekkel, amiből tényleg látni lehet, mit tud egy kínai aksi. És nem úgy hozzáállni, hogy lopott technológia. A sikeres dolgok a világon mindenhol a lopott technológiára épülnek.

2023. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Oke, en feladtam, mert nagyon hamar eljutunk az osi kinai bolcsessegig meg a laposfoldig.
2023. jún. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

23.

Nehéz eldönteni, hogy gyerekként gyerekes a felfogásod vagy felnőttként.

Utóbbi esetben vannak gondok rendesen...

Meg mi ez a terelés, amíg nem vagy képes belátni a fajlagos energiatároló képesség korlátait (amit tömegre szoktak vetíteni, de értelemszerűen korlátozza a térfogat, illetve befolyásolja a kémia), addig nincs miről beszélni.

Orbitális butaságokat írtál ezzel kapcsolatban, amit tereléssel, hantával igyekszel betakarni, mint macska a szaharát.

Ez így jön le sajnos.

2023. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Meton ***** válasza:

Oké, a véleményeket tényleg tudják hamisítani és sokszor meg is teszik, ebben biztos vagyok, de írtam, hogy nem is találtam értékelhető véleményt. A youtube-on láttam néhány videót, azok kicsit többet mondanak, de még azok sem igazán meggyőzőek. Leginkább 8900mAh -s tesztet kerestem, de ilyet egyáltalán nem találtam, csak LiPo aksikra. Mindegy, egy tesztet találtam, ami azért 2000mAh feletti aksikról szólt és ott a kínai aksi valóban gyengén teljesített, viszont zavart, hogy nem derült ki, hogy miért. De ez csak egy gyártó, miközben a többi hozta közel az elvárást, sőt a japán gyártó még túl is teljesítette.

A szakmai magyarázat rendben van, ebből azért van fogalmam arról, hogy mégis hogy működik ez a fajta aksi, viszont nem értem annyira, amennyire kellene. Nem látom benne a hibát, vagy egyáltalán a korlátokat sem. Én azt látom, hogy van egy aksi, amire ráírtak egy magas mAh értéket. Lehet, hogy kamu, viszont a teszt azt bizonyítja, hogy nem az. Tehát van egy elmélet a korlátokról, és van egy gyakorlati teszt, ami azt bizonyítja, hogy ezt a korlátot lehet feljebb vinni.

Egyébként a kínai technológiával kapcsolatban. Anno az amerikaiak kiadták az IPod-ot. Nagyon divatos cucc volt, de egyébként egy hulladék, amit pár hét után kidobtak, mert használhatatlanná vált. Erre a kínaiak lemásolták és piacra dobták a saját verziójukat, ami valóban minőségi cucc lett.

Vagy a másik a karbonszál. Nálunk, ha karbonszálas alkatrészt akarsz a bringádra, akkor nagyon mélyen zsebbe kell nyúlni. Kínában sem olcsó, de az itteni ár töredékéért megkapod. Aztán sorolhatnám, de maradjunk az aksiknál.

2023. jún. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Meton ***** válasza:

Azért linkelek ide egy tesztet is:


https://www.youtube.com/watch?v=0A1GvQ40j0Q

2023. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!