Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent,ha a védőföldnél...

Mit jelent,ha a védőföldnél világít a fáziskereső?

Figyelt kérdés

Mellesleg 86V feszültség mérhető a földelés és fázis között.

A fáziskereső ceruza viszont gyengén világít a vedőföldnél,fázisnál erősen.


2023. jún. 12. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Hú milyen érthetetlen katyvasz....

Mindegy. Normális hogy van rajta valamennyi fesz maradjunk ennyiben. Szakmabeliek tudják miért, neked meg nem kell tudni, nem is kell méregetni, de főleg nem kell szerelgetni!

2023. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Szerintem a föld és nulla közösítve van,mert régi ház."


Új háznál is közösítve van a betápnál (nullázott rendszer), hiszen a szolgáltató felől csak egy szál nullavezető jön be, ami a mérőnél, vagy például lakásban az előszobai elosztósínről ágazik szét védővezetőkre és nullavezetőkre.

Tehát ezek egymáshoz vezetnek, össze vannak kötve, szinte 0 ohm, ahogy jobban érthető.


"Próbalámpá után kezdtem mérni műszerrel,hiszem nem hittem a szememnek. Próbalámpa csak tényleg fázis nullánál világít."


Pedig fázis és védővezető között is világítani kell, ez a fentiekből következik. Más kérdés, hogy ilyen tesztet profi nem ajánlhat egy laikusnak, azaz nekünk nem szabad leírni, mert hiba esetén bizonyos gondok származhatnak, ha te így dugdosgatsz.

De te már úgyis leírtad, megtetted, a hibát kimutattad.

2023. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Szakmám van de nem sokat dolgoztam még benne.

Egyébként kell lennie 230V-nak fázis védőföld között,de a francnak világít a fázisceruza a vedőföldnél?

Igaz hogy gyengébben mint a fázisnál.

Mert ha a fázisnál van a ceruza,és te újjal hozzáérsz a vedőföldhöz,más erővel világít.

Ez oké.

De ha csak a védőföldhöz érintem a fázisceruzát,miért világít gyengén?

2023. jún. 13. 11:53
 14/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
54%

De nálad hibás a rendszer, ki kell javítani. Nullára jelez a fázisceruza?

Noha előfordulhat néha olyan is, mert a földön kialakulhat némileg eltérő potenciál.

Központi antenna is földelt, mégis gyakran mérhető feszültségkülönbség a hálózati védővezetőhöz képest, illetve meg is rázhatja az embert, ha nem is veszélyesen.

2023. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Szirty ***** válasza:

"De ha csak a védőföldhöz érintem a fázisceruzát,miért világít gyengén?"


Kétszer is leírtad ennek az okát. Idézem:


1. "Hiszen csak ezeket kötöttem be,védőföldhöz semmit."


2. "Szét is szedtem azt is,jól van bekötve,a védőföld csak azért van ott,mert a hosszabbítóban 3 szál van.

Az be van kötve oda,de nem szolgál semmi célt hiszen a végén semmi sincs."


Ha egy mindkét végén szabadon lévő vezeték ami sehova nincs bekötve (tehát se terhelés, se megtáplálás nincs rajta) párhuzamosan fut fázisvezetővel akkor azon a fázisceruza világítani fog, mert 80-120 vagy akár 230V-ot is "összeszed" a vele párhuzamosan futó vezetékből.

Ez ismert tény és könnyen reprodukálható, bemutatható.

2023. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Erre - 15 - értettem a 11-ben, hogy szakmabeliek tudják hogy miért világít.

Ezért nem kéne méregetni, ceruzázgatni senkinek aki képzetlen villamosságból. Úgysem tudja értelmezni amit mért. Még úgy sem, hogy 3x elmagyaráztátok neki.

2023. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Jó de úgy hogy nem vagy 10 éve se a szakmába,úgy ez nem feltétlenül evidens egyből.

Ilyet gyakorlati helyen sem tanítottak.

Fogalmam sincs hogy hogy szedi össze.

Bár ez az összeszedés is hétköznapi szó,nem úgy hangzik mint egy szakmai.

2023. jún. 14. 07:42
 18/21 Szirty ***** válasza:

"Bár ez az összeszedés is hétköznapi szó"


Mert hétköznapi választ igényeltél.

Kapacitív csatolás révén szedi össze a párhuzamosan futó vezetékek kapacitása "parazita" miatt.

2023. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Talán ott kellene kezdeni, hogy megnézed a földelő levezetődet. Régen gyakorlat volt a fém vízvezeték csöveket földelőként használni. Ahol a csatlakozások elkorrodáltak, vagy rég műanyag csőre cserélték.

Érdemes lenne beruházni egy áramvédő kapcsolóra, és az áramköröket azzal kifésülni, ha már az nem kapcsol le, akkor jobb lesz a helyzet. Be kell kötni, és ha hiba van, nem enged felkapcsolni.

2023. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sok régi hely nem működne,ha lenne AVK.

Ez tény és való.

Köszi 18-as!

Tehát ez nem halálos dolog.

2023. jún. 14. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!