Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért világít gyengén a...

Miért világít gyengén a reflektor, ha fordítva dugom be?

Figyelt kérdés
Most kötöttem be egy reflektort, kapcsolót is használtam. Amikor összekötöttem és bekapcsoltam, szépen világított, de mikor újra kipróbáltam és már fordítva dugtam be, kikapcsolt állapotban is halványan világít, ha rásüt a nap szinte nem is látni. A földelést ha összeértetem, akkor világít, ha szétszedem nem. Valaki aki jobban ért hozzá annak megköszönném ha el tudná mondani hogy ez természetes vagy valamit máshogy kellet volna csinálnom.

2023. júl. 8. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

A kábelban és magában a lámpa áramköreiben vannak parazita kapacitások. Váltakozó feszültség hatására áram folyik rajtuk. Akkor is, ha a kapcsoló "ki" állásban van. A led-ek már ettől a kis áramtól elkezdenek pislákolni.

A lámpának végül is nem árt, de feleslegesen fogyaszt. Kösd be úgy a kapcsolót, hogy a fázist szakítsa meg vagy egyszerűen dugd be fordítva a dugvillát, ha ez lehetséges.

2023. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi baja, csak amikor a fézist kapcsolod le róla, akkor a lámpa nullpotenciálon van, így nem csinál semmit.

Amikor fordítva bedugva a nullát kapcsolod és a fázis rajta marad, a kábel szórt kapacitásán elegendő áram tud megindulni ahhoz, hogy a leden eső feszültség hatására már világítani tudjon. Tulajdonképpen a kábel egy soros kondenzátorként viselkedik ilyenkor.

Nem lesz tőle semminek sem baja, ha erre vagy kíváncsi, számottevő plusz fogyasztést sem okoz, mondjuk havi 70 fillérrel meg

dobja a számlát.

2023. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha a védővezetőt bekötve világít, anélkül nem, azt a zavarszűrő kondenzátoron átfolyó áram is okozhatja. Ha van beépítve.

Alábbi rajz szemlélteti, amikor a nulla van megszakítva, de a kondenzátoron keresztül mégis folyik némi áram, ami jelentősebb, mint a szivárgóáram mikroamperei. Noha a dolog természetéből adódóan életveszélyes nagyságú nem lehet:

[link]

2023. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. júl. 13. 04:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!