Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond? öt ágú...

JKH kérdése:

Mi lehet a gond? öt ágú csillár nem ad le megfelelő fényt annak ellenére, hogy 5*700 lumen izzó van benne és egy 16 négyzetméteres szobában van.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vásároltunk egy öt ágú csillárt, (Lucerna nevű) ami foglalatonként 40w lehet maximum. (E14)

Vasároltam égőt is de nagyon halványan vilagított, emiatt vettem másik égőt e14, 7w=40w,700 lumen, 4000k neutral LED, ennél több lumenest nem találtam, de így is alig van változás.


Ha három van betekerve akkor is annyi a fény mintha öt lenne.

Egy kapcsoló van, egyszerre kapcsol fel az öt.

Betekertem egy égőt a csillárból az éjjeli lámpába, nagyobb fényt produkál magába mint a csillár öt égővel...

Nagyon idegesítő, hogy semmit sem ér a csillár.

Mivel lehet a gond?

Egy éve kilett cserélve a villany hálózatunk, azóta csak egy régi hagyományos égő volt, de az nagy fényt csinált.

Hagyományos izzókat viszont nem nagyon találok már, és rendelni sem szeretnék amíg nem biztos hogy az lenne a jó megoldás.

Köszönöm előre is az ötleteket.



2023. júl. 14. 09:03
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
32%

De 40 W azt jelenti, hogy 40 W-os LED-lámpát is tehetnél bele.

Nem csak 7 W-osat.

Nem égő, a gázégő ég, meg gyertya is ég. Ez csak világít.

2023. júl. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Köszönjük Szervizmérnök Úr, csakhogy akkor már nem lesz energiatakarékos.Itt egy fix probléma van,erre keres a kérdező megoldást.
2023. júl. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ne viccelj, a nagyobb teljesítményű LED is energiatakarékos.

Továbbá csak az érthetőség kedvéért írtam, 40 W-os LED nyilván irreális lenne, pláne E14 foglalattal.

Kényszeres kötekedő ellenség nem bír leakadni, ha valaki szerint ez normális...

2023. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Mármint egy izzóhoz képest energiatakarékos, mert kezdődik mindjárt a szavak kiforgatása /rosszindulat+.
2023. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A csillárban a fényforrások (talán ebbe a megfogalmazásba Mérnök Ú nem köt bele) ugyanolyan fényerővel világítanak?

A csillár kapcsolója nem fényerőszabályzól (tudom, tudom, de hátha na!)

A csilláron vannak búrák az égők... akarom mondani fényforrások körül vagy csak csupaszon vannak?


A 40W a foglalazokon az jelöli, hogy mekkora hőt tud elviselni. Egy LED-es fényforrás sokkal kevesebb hőt generál mint egy 40W-os hagyományos izzó.

2023. júl. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem kötekedés, csak általában nem értem, mert a "fényforrás" nekem kicsit erőltetett és 10 betű. De még mindig jobb.

LED-lámpa 9 leütés.

Meg az is érdekes, hogy az izzólámpa, higanygőzlámpa, nátriumlámpa, gázlámpa stb. elfogadott. Akkor (logikusan) a LED-lámpa miért nem jó, érthetetlen.

Csak annyi, hogy ez nagybetűs rövidítés és kötőjel való hozzá.

2023. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a "fényforrás" nekem kicsit erőltetett és 10 betű."

Minden más megnevezésre vicsorítasz. Ejjj de nehéz neked jót tenni :D


"LED-lámpa 9 leütés."

10, mert a shift-et is le kell nyomni...... :D

2023. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


A magyar nyelv értelmező szótára:

E, É

égő

Főnév

1.villanykörte


Ugyanolyan fényerővel világítanak, fényerőszabályzó nincs.

Csupasz, nincs búra, annyival másabb az előzőhöz képest, hogy itt a mennyezet felé néz az égő, nem a padló felé, lehet ez is picit befolyásolja.

A falak fehérek, és képtelenség hogy az előző házunkban öt égő olyan erős volt, hogy csak hármat hagytunk a csillárban (másik csillár) itt pedig öttel sem látunk...

Elhívjuk a villanyszerelőt, de reméltem hogy addig felfedezzük mi lehet a baj.


Amúgy vettem olyan égőt ami 8w (54w) de az ötből csak három világított egyszerre, emiatt picit megijedtem hogy akkor mégsem lehet 40 w feletti a zárójeles érték sem. Jó tudni, hogy akkor az is jó kéne legyen.


Köszönöm szépen 🙂

2023. júl. 14. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!