Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ajtókereten átfutó optikai...

Ajtókereten átfutó optikai kábel mivel lehet a falhoz rögzítve?

Figyelt kérdés
Egy szakaszon le kellett szednem a falról, és visszaragasztanám. Tisztára mintha viasz lenne.
2023. júl. 23. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bármivel.
2023. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
rágógumi
2023. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy bármivel lehet...
2023. júl. 23. 17:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel volt odaragasztva?
2023. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Ez volt a kérdés... A szolgáltató szerelője intézte. Azt gondoltam, talán egységes megoldás van erre, ezért nem nekik írtam.
2023. júl. 23. 18:04
 6/11 Szirty ***** válasza:

"Azt gondoltam, talán egységes megoldás van erre"


Amennyire tudom nincs kifejezetten ajtókereten átfutó optikai kábelt ragasztó anyag.

Azzal ragasztotta amije van. Amivel ők ragasztani szokták.


Már eleve egy kábel valamihez való odaragasztása önmagában is a sufnituning megoldásokat idézi...

2023. júl. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Teljesen jó megoldás volt, bár nem fogalmaztam pontosan. A kábel a padlóig megy le, csak azon a részen volt ragasztott kb. 10 cm-enként, onnan a padló szélén megy. Most lóg a levegőben. Mindegy, köszönöm, akkor fogok egy sima ragasztót.
2023. júl. 23. 18:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Alapvetoen ugyanugy mint egy sima kabelt. Kivul ez is muanyag. Kabelcsatorna, szigszalag, ragogumi, u-szog, barni)


Egyre figyelj, hogy a mechanikai igenybevetelet rosszabbul turi.


Igaz a fem kabeleket sem illik megtorni es rataposni, de azert ezek kibirjak.


Na de az optikai kabel nem. Pl ha nagyon megtorod, vagy durvan "szogben" hajlitod meg es meg meg is taposod garantalt a "szakadas". Vagy u-szoggel rogzitened es tul ravered a kabelre... stb..


Es javitani hazilag sem lehet ha megszakad. (Az ethernet pl rovid tavon meg osszesodorva "ganyolva" is elkohog. Az optikaval ezt nem lehet megtenni hogy osszesodrod a szakadt eret :) )

2023. júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Persze, tudom, kösz. Csak némi ragasztásról volt szó, hogy ne lengedezzen.
2023. júl. 24. 08:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Digisek nálunk ilyen kézi tűzőgéppel nyomtak be U alakú tűzőt.


Amúgy arra figyelj,hogy az optikai kábel megtörhet. Ne nagyon hajlítgasd. Illetve általában a hajlítási görbületet egy teniszlabda görbületében szokták maximalizálni.

2023. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!