Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi okozhatja azt a tunetet...

Mi okozhatja azt a tunetet egy autonal, hogy ha rakapcsolom a helyzetjelzot, akkor a jobb oldali féklámpa egyből ég?

Figyelt kérdés
Egy p21/5w izzo van benne. Ebbe 2 izzoszal van, de egy foglalatban és lámpatestben. Ezért nem értem, hogy mi lehet a gond, mert nem zárhatja rövidre a helyzetjelzo, mivel egy izzón belül van a kettő. Van valami tippetek? Féklámpa kapcsoló hiba meg nem lehet,mert csak a jobboldali lámpa csinálja ezt.
2023. aug. 5. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az égőt mert össze égett a két szál.
2023. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Új osram égővel csinálja ezt.
2023. aug. 5. 20:55
 3/11 A kérdező kommentje:
Elotte ki volt égve.
2023. aug. 5. 20:55
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Nem kap testet.
2023. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy siman csak rossz pozícióban tetted be az izzót,és most helyzetjelzőn a 21 Wattos szál világít? F Astrán pl belehet tenni 180 fokkal elfordítva is. Meg ezekből a 2 szálas izzókból is kétfajta van, és máshogy állnak a bajonettzár tüskéi.
2023. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szervizmernok ur


Akkor a helyzetjelző miert mukodik rendesen? Annak nem kene elmennie, ha testelesi gond lenne?

2023. aug. 5. 22:07
 7/11 A kérdező kommentje:

5 os valaszolo

Nem hiszem de megnezem. Szerintem csak egyféleképpen megy bele.

2023. aug. 5. 22:07
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Én saját tapasztalatból írtam,hogy belehet tenni fordítva is, és láttam már más Astrát ahol az egyik oldalon jobban világított a helyzetjelző, ott is sikerült. Ezekből az izzókból van olyan aminél a tüskék 180 fokos elrendezésűek a bajonett zárnál, de pl a skodámnál már talán csak 150 fok. Azt már nem lehet fordítva betenni.

Ha előtte jó volt,akkor csak ez lehet a bibi szerintem.

2023. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Cseréld meg a két lámpában az izzókat és kiderül mi a gond.
2023. aug. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:

"Akkor a helyzetjelző miert mukodik rendesen?"


Mert testelési probléma jellemző tünete hogy egy izzó helyett több is világít.

A jelenség oka az hogy a testeletlen izzók a többi fogyasztón keresztül kapnak testet.

Más gond is lehet nálad, de ezzel is lehet számolni.

2023. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!