Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy a helyzetjelző...

Normális hogy a helyzetjelző és a féklámpa ugyanaz?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyenek a lámpáim hátulrol.

Na a 2 felső a helyzet jelző ami folyamatosan világít ha a világítás rá van nyomva.

Ha lenyomom fékpedált akkor az a hosszúkás pótféklámpa elkezd világitani illetve a 2 helyzetjelző villan egyet ennek igykell működnie? En azt hittem hogy a fék lámpa meg a helyzet jelzőnek két külön izzoja van és akkor felülről a második kis négyzet alakú piros lámpa az index felett az micsoda? Azt nem sikerült működésre birnom.


2023. ápr. 10. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Kétszálas izzó van benne, ergo ugyanaz az izzó világít fékezéskor is. Ami alatta van, az valószínű hogy a ködzár lámpa.
2023. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
A legtöbb autónál így van, igen. Egy izzón belül kettő izzószál van. Az egyik egy gyengébb 5 wattos, ez a helyzetjelző. Aztán amikor a fékre lépsz, akkor felvillan a másik, erősebb, 21 wattos izzószál.
2023. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát fékezéskor erősebben kellene világítania?

Egyébként a ködzár a bal oldalon lévő legalsó lámpa ki próbáltam

2023. ápr. 10. 17:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Csakmert nem láttam erősebbnek fékezéskor de akkor majd sötétben is ki probálom újra
2023. ápr. 10. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az F Astra is dettó ugyanez a szitu, ott is kétszélas 5/21 Wattos izzó van a bura alatt, van, hogy nem is jól teszik be az izzót. Viszont mi az, hogy villan a helyzetjelző, miközben nyomod a féket? Ott azért valami nincs rendben.
2023. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
#3 Igen, fékezéskor erősebb. Ha mégsem, akkor a 21 wattos izzószál kiégett, cserélni kell az izzót.
2023. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az index felett én egy fényvisszaverő prizmát látok... Szerintem jobb lesz, ha szerelőhöz viszed, mielőtt még összegányolsz valamit.
2023. ápr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aha tényleg az lesz arra nem is gondoltam.

Kezdő vagyok még és a lámpa tipusokal is most ismerkedem..😄

2023. ápr. 10. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!