Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy laptophoz való akkupakk...

Ha egy laptophoz való akkupakkot szétszedek, akkor ki tudom cserélni benne a cellákat, akár jobbakra?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves Dell Latitude E5530 laptopom, ami majdnem új a kora ellenére, mert párszor volt csak használva. Sajnos az akkumulátor nem őrizte meg az állapotát, gyorsan merül. Linux Mint van rátelepítve, az pedig azt írja, hogy az akkumulátor típusa Sanyo DELL NH6K941. Arra gondoltam, hogy szétszedném az akkupakkot, és vennék bele új cellákat, de olyanokat, ami a gyárinál több mAh-s, tehát a gyárinál is tovább bírná 1 töltéssel. Természetesen a feszültség és a fizikai méret az azonos lenne, nem tudom, hogy mekkorák ezek a cellák egyáltalán. Ez működne így? Gondolom lassabban töltődne, merthogy a töltő maradna az eredeti, de legalább tovább bírná, ha feltöltöm.

2023. aug. 30. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Nem fog menni. ezekben van egy BMS nevű áramkör, ami gyakorlatilag egy kétirányú villanyóra, ami számol az akku romlásával is. Ezt nem fogod tudni kinullázni, ezért az új cella esetén is a régi értékeivel fog számolni és nem fog több energiát beletölteni. A teljes pakkot a fenti típuskóddal viszont cserélheted, az menni fog.
2023. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"az új cella esetén is a régi értékeivel fog számolni és nem fog több energiát beletölteni."

A picsába, ezt nem tudtam, cellát cseréltem. Sőt, 4 cella volt benne, és 8-at raktam bele, 2 éve lassan hogy használom. Lehet hogy nem is jó, csak azt hittem hogy mégis az?

2023. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez egyáltalán nem így megy, HP akkuban is cseréltem, újrakalibráltam, bemérte az új kapacitást és működik. Akár felfelé vagy lefelé változik, nem volt semmi gond ebből.

Más kérdés, hogy 600 ciklusból lement vagy 350.

Ha eléri a 600-at, állítólag letilt / letilthat és az már nehezebb ügy, de arra is található megoldás, csak nem feltétlenül éri meg szórakozni vele.

2023. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Eleve ott kezdődik, hogy a töltésszabályzó a laptopban van, független az akkuba épített BMS-től. Utóbbi nem szabályoz töltést, legfeljebb lekapcsolni képes az akkut, hiba esetén (túltöltöltés, túlmerítés, túláram, túlmelegedés).

Normál üzemben a BMS-processzor csak megfigyelője az akkuba be- és kifolyó áramnak, így képes mérni, memóriába tárolni a paramétereket.

Feltöltjük teljesen, míg a külső töltőkör leáll, ez lesz a 100 % végpont.

Utána lemerítjük, míg a BMS-védelem lekapcsol, ez lesz 0 %.

Ezután lesz pontos a kijelzés, noha kisebb eltérés előfordulhat a valóshoz képest, mert nem mindegyik ciklus mutat pontosan egyforma Ah-értéket. Befolyásolja a terhelés mértéke is, a belső ellenállás beleszól.

De ezt minden ciklusnál újraméri a processzor, ezért fordul elő, hogy néha több vagy kevesebb Ah-értéket mutat.

2023. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!