Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villany felkapcsolásakor...

Villany felkapcsolásakor miért vibrál az izzó?

Figyelt kérdés

Ha nincs semmilyen más elektronikus eszköz bekapcsolva, akkor időközönként elkezd vibrálni egy kis időre, aztán abbamarad. Viszont ha áram alá helyezek egy tévét vagy egy számítógépet, rövid időre nagyon intenzíven elkezd vibrálni az izzó. Ha a hangfal is be van kapcsolva, akkor recsegő, ropogó, sistergő hangot is lehet hallani rajta keresztül. Elég félelmetes a látvány, mert gyorsabb mint egy stroboszkóp, és a recsegő, sistergő hang is elég ijesztő! Olvastam, hogy a villanykörte hibája is okozhatja, de az egyenetlen feszültség is, legrosszabb esetben a hálózat hibája.


Mi lehet a probléma?



2023. szept. 12. 17:12
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:

Az ilyet leggyakrabban egy rossz kötés okozza valahol valamelyik kötődobozban, dugalj mögött, biztosítéktáblánál, stb.


Elég tűzveszélyes, érdemes lenne átnézni azokat a kötéseket.

2023. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. Dugalj alatt mit értesz? Villanykapcsoló, konnektor?
2023. szept. 12. 17:30
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

konnektort érti.

A kismegszakítókat kapcsolgasd le és fel. A viilanyóránál is, meg a lskáson belül is ha van.

Így néz ki: [link]

Kapcsolj le mindent, majd fel.

Ha ez nem segít, akkor látván a felkészültségedet nyomatékosan javaslom egy villanyszerelő kihívását.

2023. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1-3. Értem és köszönöm! 🙏


3. Mi ennek a funkciója, ha szabadna tudnom?

Sajnos (vagy nem sajnos), nem vagyok villanyszerelő.

2023. szept. 12. 17:44
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem az izzó vibrál hanem a szemed. 😅


Viccet félretéve, ez így kevés információ.

Többi szobában is vibrál? Izzót próbáltad már kicserélni? Szomszédnál is vibrál, nem kérdezted még tőle?

Egyébként nálunk is szokott, mondjuk itt nem vibrál, csak néha elhalványul, de tudom hogy azért, mert ingadozik a hálózati feszültség, mert szar a társasház villamos hálózata és/vagy a áramszolgáltató transzformátora, amin keresztül kapjuk a delejt.

Ha ennyire zavar, nézesd meg villanyszerelővel, vagy bérelj ki egy hőkamerát egy napra és nyomj fel minden fogyasztót a kamerával meg nézd meg kb fél óra múlva a kiselosztót, kötődöbözökat a falban, hogy látszik-e melegedés a hőkamera képen.

2023. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Nem az izzó vibrál hanem a szemed."


Igen, az is szokott! 😂😂 👍


"Többi szobában is vibrál?"


Nagyon ritkán, néha, de nem vészes.


"Izzót próbáltad már kicserélni?"


Előző izzóról cseréltem a mostanira, ott a végén kezdte el csinálni, ezért is történt meg a csere. A mostaninál viszont nagyon ADJA, néha én is megijedek!


"Egyébként nálunk is szokott, mondjuk itt nem vibrál, csak néha elhalványul, de tudom hogy azért, mert ingadozik a hálózati feszültség, mert szar a társasház villamos hálózata és/vagy a áramszolgáltató transzformátora, amin keresztül kapjuk a delejt."


Természetesen ez is benne van a problematikában. Errefelé amúgy is nagy az építkezés, csiszolás, flexelés. De amikor nincs ilyen, akkor is csinálja. A tévé vagy a számítógép bekapcsolása nagyon megviseli, de csak egy pár másodpercre. Olyankor villódzik, sistereg az egész szoba. 😱🎆


"Ha ennyire zavar, nézesd meg villanyszerelővel, vagy bérelj ki egy hőkamerát egy napra és nyomj fel minden fogyasztót a kamerával meg nézd meg kb fél óra múlva a kiselosztót, kötődöbözökat a falban, hogy látszik-e melegedés a hőkamera képen."


Ennyire azért nem vagyok profi, de jó hogy szólsz! 🙂👍

2023. szept. 12. 18:04
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

LED-lámpáknak is szokott lenni olyan hibája, hogy szakadozik, már meg van égve stb.

De az független más fogyasztóktól.

Esetedben más a helyzet, valahol lehet egy szakadozó, valószínűleg már beégett kötés, ami egyáltalán nem megnyugtató érzés, szerencsétlen esetben tüzet is okozhat, készülékeknek sem tesz jót.

Ezért nem tudnék nyugodni, míg nem derül ki a forrása.

Támpont lehet a sercegő hang, sötétben látszó szikrázás.

Ha így nem jön össze, a lakás összes kötését át kell nézni, kezdve a nagyobb terhelésű, kritikus pontokkal.

2023. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. Ez nagyon jól hangzik! 😪
2023. szept. 12. 18:44
 9/12 A kérdező kommentje:

"A kismegszakítókat kapcsolgasd le és fel. A viilanyóránál is, meg a lskáson belül is ha van. Kapcsolj le mindent, majd fel."


Erre adna választ a kedves válaszoló, hogy miért kell ezt csinálni?

2023. szept. 12. 18:46
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz jön a szerelő, mert már diszkóvá változott a szobám!


https://www.youtube.com/watch?v=TlxVglOBUPM

https://www.youtube.com/watch?v=svJvT6ruolA

2023. szept. 21. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!