Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csillárt fel lehet úgy rakni...

Csillárt fel lehet úgy rakni hogy működjön is, de ki is égjenek benne az izzók?

Figyelt kérdés

A nyáron, június végén festettük a szobámat. Akkor apám levette a csillárt, aminek 3 ága van. Majd mikor készlettünk visszarakta. Azóta legalább 5 ledes villanykörte ment benne tönkre. Előtte hosszú évekig nem volt baj, volt amelyik több mint 3 éves volt. Azóta a azok is tönkrementek, és azok is amiket azok helyett vettünk. Világítani ugyan olyan erővel világítanak illetve nem is vibrál a fényük. Azt csinálja mielőtt tönkremegy hogy mikor felkapcsolom kb egyharmad fényerővel világít, majd kb 5-10 perc múlva hirtelen teljes fényerővel. Majd néhány ilyen után már nem is világít. Előtte ha valamelyik tönkrement az úgy ment tönkre hogy lekapcsoltam majd a következő felkapcsolásnál nem adott fényt, vagy csak egy villanásnyit.


Az körték azok Auchan és Metro sajátmárkás körték. Más helységekben nem mennek tönkre.



2023. okt. 8. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Van a csillárról fotód?
2023. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy pillanat és küldök.
2023. okt. 8. 14:03
 3/8 A kérdező kommentje:
2023. okt. 8. 14:04
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Ez is egy jó példa szerintem arra, amikor laikus emberek hajlamosak a "szerelőt" hibáztatni a fizika, illetve random, kiszámíthatatlan jelenségek miatt.
2023. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Ez elég zárt búra, ha sokat működnek a lámpák egyhuzamban, be tud fűteni rendesen, ami árt a fényforrások ledjeinek és az elektronikájának.

Ha nem egyszerre mennnek tönkre, hanem külön-külön, akkor nem a lámpatest a hibás.

Viszont ha éjeli fényes kapcsoló van, az is okozhat zavart, van amelyik kinyírja a fényforrás tápját, bár nem tudom hogyan.

2023. okt. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a fajta ami a középsőben van nagyon instabil, ritkán látok olyat ami tökéletesen működik. A legfelső fehér búrájúval nincs bajom, 5 éve cseréltem mindent LED-re és eddig csak egy ment tönkre, az is a kezdetek óta kattogó hangot adott ki minden felkapcsolás után pár másodpercig, majd egyszer, 2 év után menet közben (legalább 5 perce ment) kattant egyet ugyanúgy amikor felkapcsol és kialudt. A többi rendesen teszi a dolgát.
2023. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 Külön-külön mennek tönkre. Hol az egyik, hol a másik. Az átlátszó izzó ami a képen is volt az a legrégebbi ami még működik. kb másfél-két éves.


Ilyet vettem mielőtt belekezdtünk a meszelésbe helyette, csak a villanyszerelő még nem tudta eddig felrakni. Más a csatlakozója mint a jelenleginek ami helyett vettem, ezért mi nem tudtuk kicserélni. Most már nem találtam a magyar oldalukon, ezért a külföldi link.


[link]

2023. okt. 8. 20:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Rossz csatlakozás, gyenge minőségű ledek vagy vezérlőáramköreik. Cseréld ki őket rendes halogén izzóra és figyeld meg azokkal mit csinál.
2023. nov. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!