Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire jó a dupla tápegység?

Mire jó a dupla tápegység?

Figyelt kérdés
Kidobva találtam egy régi, de erős számítógépet, és egy ilyen CODEGEN R-400 típusú "dupla" tápegység volt benne. Mire jó ez pontosan? Elvileg ez 2 db 400 wattos táp egyben. Akkor miért nem inkább egyetlen 800 wattos? A gépház kivételével mindent hazahoztam belőle, a tápot is, alaplapot CPU-val, de most egy Chieftec tápról megy a félgép, ami nem bírja el rendesen, kikapcsol, ha nagyon leterhelem, gondolom akkor kell neki a nafta, azért kellett a dupla táp. Persze még mindig nem értem, hogy miért nem egyetlen erős táp inkább.

2023. okt. 16. 15:42
 1/2 Szirty ***** válasza:
100%

Talán egy redundáns tápegységet találtál...

Annak az a lényege hogy azért dupla, hogy ha az egyik meghal, a gép a másikról megy tovább mint ha mi sem történt volna (a hibát persze jelzi).

Szervergépekben használnak ilyesmit az üzembiztonság növelésére.

2023. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egy redundáns táp.
2023. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!