Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az órám kb hetente 30 percet...

Az órám kb hetente 30 percet késik. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy pl hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek szombat, vasárnap jó, de egy héttel később kb 25-35 percet késik.

És nem, nem naponta siet X időt! Mondjuk vasárnap még jó, és hétfőre behoz egy ilyen “lemaradást”.


De mondok jobbat; 2 hétig jó, s a 15. napon hirtelen visszaugrik akár 40 percet is. Astron karóra. 26 ezerért vettem még 6 évvel ezelőtt. Úgy gondoltam, nagyon sokáig velem marad, bár lehet hogy más, azaz javítható baja van.


Elemet kb évente, de inkább másfélévente kellett eddig cserélni benne az órásnál.


Legutóbb NYÁRON volt benne ELEMCSERE, tehát ELEM problémája nem lehet.


EL FOGOM VINNI ÓRÁSHOZ, de nem vagyok benne biztos, hogy érdemes-e egyáltalán.

Illetve hátha volt valakinek ilyesmi tapasztalata egy karórával kapcsolatosan, aki végül elvitte és megjavult az órája, hogy mi baja volt.



2023. okt. 22. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami mechanikai problémája van. Törött alkatrész, hiányos fogaskerék, vagy valami ilyesmi. Ennyi késést, ilyen hirtelen csak valami komoly probléma okozhat. Majd megaszongya az órás hogy javítható-e vagy sem.
2023. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha Miyota szerkezetes, annak a cseréje nem vág földhöz.
2023. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tisztán mechanikus órákat érdemes javíttatni, tisztíttatni ez viszont nem ilyen.


Ha a kvarc szerkezet elromlik, az nem javítható. Ez a szerkezet sem örök életű. Vegyél egy Casio Edifice szériás órát. Ár/érték arányban az a legjobb.

2023. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem veszek többé mozgó alkatrészt (mutaókat) tartalmazó órát.
2023. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem merem elvinni óráshoz, mert attól tartok, hogy sokat kérne el. Na most mennyit szánjak egy 26 ezres óra javíttatására? 10 ezret? Akkor inkább vártam volna a vásárlással anno, gyűjtöttem volna a lóvét és vettem volna egy Casiot pl.

De 16 voltam, örültem hogy volt szülinapi pénzem. Most sincs több. XD


4# Azért nem mindegyik ilyen óra szar.

Van egy másik is, azt sem tudom hány éves, de olyan 10-15 lehet és működik. Az viszont csak mostanában került hozzám, a tulajdonosa meghalt. Műholdvezérlésű, titán a szíja és a hátlapja is. Órás azt mondta, még sokáig fog működni. Inkább ezt hordom mostanában, legalább állítgatni sem kell, de a másikat valahogy jobban a magaménak érzem, hiszen én választottam ki, én vettem és jobban is tetszik valamivel.

2023. okt. 27. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nyisd ki hátul, ha Miyota, akkor keress itt rá. Az olcsóbbak pár ezer Ft. Tisztességes órás ezt olcsón kicseréli.

2023. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!