Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi idő alatt tettétek le...

Mennyi idő alatt tettétek le a jogsit? A-z-ig mindenre gondolok : ) Mennyi órát vezettetek hetente? Nektek is csinálta az oktatótok, hogy 1-1 befizetett órából, ami 50 perc csak xy percet vezettetek le?

Figyelt kérdés
Nekem ez a hetedik órám átlagban 35-40 percet vezetek,ma csak 25 volt mert beugrott valahova eddig nem csinált ilyet. Nektek is volt ilyen?

#Gshshs
2016. ápr. 25. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
A legelejétől a legvégéig 5 hónap volt, hetente általában 2 órám volt, de volt hogy csak egy, volt hogy három is. Nálunk kettesével voltak az órák, és így a két óra együtt volt másfél órás, de az sokszor 5-10 perccel rövidebb volt.
2016. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2,5 honap, de már jo régen.
2016. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Én nem figyeltem.

Nem a gyorsaságra hanem a minőségre törekedtem.

Ha élet-halál kérdése lett volna akkor nyilván előbb kezdem el a tanfolyamot.


Nálam is bepróbálkozott, hogy bemegy a boltba, meg (az akkor még óvodás) kölykét hozzuk-vigyük, és társai, de már a legelején szóltam, hogy akkor ennyivel többet fogunk vezetni és kész.


Nem értelek titeket.


Ha magán matek/nyelv/stb. tanárhoz mentek, akkor ő kinyalja a feneketeket, maximálisan alkalmazkodik hozzátok, saját pénzén nyomtat, megy hozzátok házhoz, aztán az első nem tetsző alkalommal lepattintjátok, az autós oktatóktól meg mindent eltűrtök?

2016. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!megy a zöld kéz! :) Utolsó jogos... De nagyon segítőkész,korrekt. Nem kiabál,stb ha valamit elrobtok( komolyabb dolgot) nem üvölt,hanem a mondja,hogy nincs belőlle semmi. Még ha a kocsiján rontok el valamit akkor sem. Ami egy 3as bmw ,és 7 éves... Olyanokért fel sem emeli a hangját,amiért már más üvölt. Hallottam ,hogy milyenek az oktatók. 80-90%ban mind arra megy,hogy kiidegeljen,elbizonytalaníyson stb. DE KIVÉTEP VAN! Itt az élő példa. Türelmesebbet nem is kívánhattam volna.úgy vpltam,hogy valamit valamiért,és ez a jobb verzió nekem. A 25 perc meg most így jött ki. Eddig a másik 6 alkalomból mindig levezettem 5 aljalommal a 40 percet.mikor dupláztam(óra) akkor is kb 1óra 20-25 perc volt szünet nélkül...
2016. ápr. 25. 21:08
 5/9 A kérdező kommentje:

Elrontani a kocsiján értsétek úgy,hogy rosszúl váltok,kuplungozok,stb. :D nem fizikailag gallyra vágni :D


Egyébként adott forgalmi helyzetben pl elsőbbségadásnál Ti mi alapján mérlegeltek? Nyilván ha közel van hozzám a kocsi pl 10-20 méterre,akkor elengedem. De ha 30-40 esetleg 50 méterre van akkor mi a helyzet? Vizsgán ilyenkor mit célszerű? Elengedni,vagy sem? Mert ha a messzelévőt elenhedem arra azt mondhatják,hogu akadályozom a forgalmat. De ilyen helyzetben ha vizsgán nem áll mögöttem senki engedjem el a tőle 40-50 méterre jobb4ól érkezőt?

2016. ápr. 25. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Egy óra 45-50 perc, az bele fér, hogy ebből 5-10 percet eldumál az oktató, ha az szükséges, de többet nem.

Az említett 45-50 percet viszont illik a tanulóval tölteni az autóban, a szünetben elmehet az ügyeit intézni.

Az előfordul, hogy dolga akad az oktatás idején (nálunk is volt ilyen), de ha korrekt, akkor az az idő nem számít bele a tanórába, esetedben a mai félórát valamikor visszakapod remélhetőleg.

Normális oktatóval ezeket meg lehet, és meg is kell beszélni, csak a mai 25 perc miatt moroghatsz, a 35-40 perc vezetés rendben van.


A forgalomba becsatlakozás is a leckék között lesz, fogjátok majd gyakorolni. Első a biztonság, de miután meggyőződtél arról, hogy lehetőséged van a biztonságos kikanyarodásra, menni kell, nem szabad megvárni a falu túlsó végén lévőket.

Ennek majd akkor látod meg a mikéntjét, amikor már a belvárosi csúcsforgalomban közlekedtek, és a becsatlakozásra mindössze 1-2 autónyi szabad hely van, előtte, utána tömött kocsisor...

2016. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz neked is! :) Egyébként arra mekkora a ráció,hogy az oktatók jóban vannak a vizsgabiztosokkal?...
2016. ápr. 25. 23:40
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Ismerik egymást, munkakapcsolatban vannak, ami esetenként jelenthet jót, semleges, vagy "nem szeretem viszonyt", mint akármelyik más munkahelyen dolgozó kollektíva tagjai közötti kapcsolat esetében.

Sőt, oktató lehet vizsgabiztos is, de annak az iskolának a tanulóit nem vizsgáztathatja, amelyiknél oktat.


A lényeg, hogy az oktatód a vizsga előtt tud majd a vizsgabiztosra vonatkozóan személyes tanácsokat is adni, tudja, hogy szigorú fazon lesz, vagy engedékenyebb, esetleg segítőkész, vannak-e "bogarai", kedvenc kitérőhelyei merre vannak. - ezért is hasznos a vizsga előtti egy óra "bemelegítő" gyakorlás.

A vizsgarendszer úgy van felépítve, hogy csak a vizsga napjának regelén tudják meg a vizsgabiztosok, hogy aznap kiket vizsgáztatnak, így addig az oktatóddal is csak általánosságokat említve tudtok beszélni a vizsgáról.

Alapkövetelmény lesz a szabályos közlekedés, amit az átlag autósok napi szinten "csalnak", az a vizsgán tilos, ha nem szabályos, kivéve, ha a vizsgabiztos azt mondja, hogy ne foglalkozz vele (előfordul, hogy egy kint felejtett 30-as táblánál döngetnek az autók 50-el, neked le kell lassítani 30-ra, de ha a vizsgabiztos azt mondja, hogy menjél te is gyorsabban, akkor mehetsz - ami persze nem szabályos, de nem tartjátok fel a többieket)

2016. ápr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Nekem az oktatás egy hét volt, utánna 1 hónapra rá volt vizsgaidőpont elméletből. A gyakorlat az már könnyebben mert, mert évek óta vezettem előtte is (tudom, nem szabályos), az annyi volt, hogy az oktató felvett egy délelőtt, hogy menjünk pár kört a városba, látta, hogy megy a vezetés, rá vagy két napra elmentünk Szombathelyre, én vezettem végig (oda-vissza 1000 km), felét autópályán, felét főútakon városokon végig, ennyi volt a vezetés, utánna kiírt vizsgára. Elsőre átmentem mindenből.
2016. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!