Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szétesett a kismegszakító...

Szétesett a kismegszakító belül? Fent a nyelve, de nincs áram.

Figyelt kérdés

A bojler elhült. Innen vettem észre hogy valami gond van. A villanyóránál a bojler kismegszakítója fel volt kapcsolva. Lekapcsoltam, de nem esett le teljesen a nyelve. Felnyomtam, zizegett, sistergett. Lekapcsoltam, majd megint fel és már nem csinált semmit. Elkönnyült a nyelve is, nem érezni hogy bármit mozgatna belül. Áram sincs a bojlernél.

Plombált kismegszakítót ki cserél? Szolgáltató, vagy regisztrált villanyász?



2023. okt. 24. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Regisztrált villanyszerelő, kijön lejelenti a plombabontást kicseréli. Utána te küldesz egy emailt,hogy kész a meló, azt a szolgáltató emberei valamikor visszaplombálják. Nálunk valahogy így ment.
2023. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

A szolgáltatónak csak a bejövő villanyórához van köze. A bejövő villanyórához tartozik (mellé van szerelve) egy, a szolgáltató által felszerelt főkapcsoló is, ami ugyanúgy néz ki, mint a többi kismegszakító. Régebben persze külön villanyórára volt kötve a villanybojler, de ma már nem nagyon jellemző.

A villanyórának a ház belső hálózata felöli részen a kismegszakítót saját pénzből kell kicseréltetned.

Persze, ha te értesz hozzá, akkor te is kicserélheted, de kérdésedből ítélve ez nem feltételezhető, szóval inkább hívj egy ismerős villanyszerelőt.

2023. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az utóbbi alapján ha valóban nem az "érinthetetlen" kategória te is ki tudod cseréni, lefotózod az adatáblája alapján meg tudod venni azt ami a cseretipus lesz. Csak amig szerelsz az áramot kapcsold ki!
2023. okt. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2. 3. ... direkt írtam hogy plombált! Ha nem tudtok olvasni és értelmezni az olvasottakat, akkor nem kell válaszolni!


1. és a privátban író válaszolónak köszönöm!

2023. okt. 25. 00:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én simán felhívtam az EOn-t mikor bojlerfelújítás után nem lehetett visszanyomni annak kismegszakítóját a villanyóra mellett. 2-3 órán belül itt volt az ügyelet és megcsinálták. Szóval nem feltétlenül kell fölösleges köröket futni regisztrált szerelővel, ha ingyen is megcsinálják, és vissza is plombálják egyből.
2023. okt. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
3-as Vagyok, szerintem, fogj egy imakönyvet, és abból olvass rá.. Mormolj el pár imát, hátha megjavul.. csak jót akartam.. Ha plombált, akkor meg valóban e-on kell csak arra figyelj, el ne hajtsanak onnan, mert nem igazán szeretnek segíteni a legtöbb ilyen irodán..
2023. okt. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aztán majd írd meg, mit mondott a regisztrált szerelő, mert szerintem azok nem cserélnek hibás kismegszakítót.
2023. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk egy kőkorszaki megszakító (még nem a nyelves, hanem gombnyomásra kiugrott a egy másik gomb, azt kellett visszanyomni) kapott lángra. Másnap kijöttek, lecseréltek, egyből le is plombálták.
2023. okt. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!