Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » FLOOD vagy SPOT lámpák?...

FLOOD vagy SPOT lámpák? hogyan különböztetem meg őket? A csőszerűen kialakított foncsor jelenti a SPOT-ot, és a lapos a FLOOD?

Figyelt kérdés

Adok pár képet, ezeken viszonylag egyszerű, de sokszor a címben oda írják, hogy "spot, flood", mintha mindkettő lenne, vagy nekik mindegy, de aztán gyakorlatban mégis csak az egyik lesz.


De hogy tudom megállapítani így ránézésre, hogy melyik amelyik tuti flood? Mert nekem most az kellene főleg.


csak példának:


1, [link]


2, [link]


3, [link]

(ez pl nekem teljesen eldönthetetlen, a neve szerint viszont flood is és spot is ...)


4, [link]

(ez lenne a lényeg, hogy ami ilyen lapos foncsorral van a közepén, az a flood?)


5, [link]

(ugyanaz a helyzet, a két szélső sor a SPOT, és a középső lapos foncsor a flood benne?)


A fő gond meg akkor van, amikor nem teljesen áttetsző a búra, és nem tudni, mi van mögötte, a leírás meg pontatlan.



2023. nov. 4. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A spot az egy pontba világít, egy szűk körbe.

A flodd meg mindenhova világít egyenletesen.

2023. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
OKé de így ránézésre hogy tudom megállapítani a lámpáról?
2023. nov. 4. 22:40
 3/16 Szirty ***** válasza:

Amelyiknél a LED előtt olyan lencse van amin keresztül tisztán látod a LED-et és még ki is nagyítja az keskeny szögben sugároz (spot).


Amelyiknél a LED előtti lencse meg van törve (nem tiszta) vagy matt, vagy nincs lencse egyáltalán csak védő plexi az széles szögben sugároz (flood).


Az utolsó két képen a szélén lévő LED-ek keskeny szögben, a közepén lévő LED-ek széles szögben szórnak.


Egyébként a leírásából derülne ki ahol ezt egyértelműen leírják pl. úgy hogy megadják a sugárzási szöget.

De ha ilyen nincs, legalább a lámpa típusát megadnék hogy más helyen utána lehessen nézni.

2023. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szirty ***** válasza:
Egyébként lehetőség szerint kerülöm az olyan webshopokat (vagy terméket) ahol műszaki cikket árulnak és ott az ára meg egy fénykép. Leírásban meg semmilyen műszaki jellegű információ nincs. Legfeljebb valami wattok csilliárdjaival dicsekedő kamu adat meg az hogy szuper, meg király.
2023. nov. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

na igen, a kábítás nagy, aztán kíváncsi lennék a tényleges teljesítményére.


ez is szerintem inkább vicc, mert én pont egy ilyet rendeltem még 2 éve, elég nagy fényt csinál, de kizárt, hogy 402 Wattos legyen, hát egy 0,75-ös kábellel kötöttem rá szivargyújtóra ...

az tény, hogy szép nagy fénye van, de még ha látom, se tudom eldönteni, hogy spot vagy flood. ugye azok a foncsorhátterek elég laposak, minimálisan emelkedik csak ki a síkjából, a két szélső sor pedig eleve nem is kérdés, csak úgy ott vannak "laposan".


a leírás szerint ez "flood sport worklight". na ezen igazodjon ki valaki akkor. a gyakorlatban azt látom, hogy baromi nagy területet beborít erős fénnyel, de azért nem reflektorszerűen.


[link]

2023. nov. 5. 12:46
 6/16 A kérdező kommentje:

3

hát igen, de nem adnak semmiféle típusleírást ...


hát én így állok hozzá, kb lesz ami lesz, ezért olcsó, aztán ha mégse, akkor kuka.


egyébként a Skoda rendőrautók jutnak eszembe, a fényhídjuk oldalán van egy kis fehér téglalap, és ha jól láttam, állítható a flood vagy spot üzemmód, és elhinni se akartam, hogy azon a kicsi kis pár centis téglalapon mekkora hatalmas fény tud kijönni. na arra lennék igazán kíváncsi, hogy oldották meg.

2023. nov. 5. 12:51
 7/16 A kérdező kommentje:

még egy izgalmas lámpát mutatok, erre nem jöttem rá, mégis mi, de nyilván reflektornak szánják, mégsincs mögötte semmilyen foncsor, ami erre utalna.

kipróbálnám, de csak amiatt nem rendelem be :)


[link]

2023. nov. 5. 12:56
 8/16 Szirty ***** válasza:

"mégsincs mögötte semmilyen foncsor"


Van viszont előtte lencse.

LED esetében a foncsornak semmi értelme. Az izzók korából ránk erőltetett dizájn elem.


"elhinni se akartam, hogy azon a kicsi kis pár centis téglalapon mekkora hatalmas fény tud kijönni"


A LED felülete mégkisebb. Márpedig a LED összes fénye ott jön ki! :)

2023. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

semmi értelme a foncsornak?

pedig azért elég látványosan hangsúlyozzák őket. eddig is írta valaki a bizonyos sugárzási szög kapcsán.


szóval ha semmi foncsor nem lenne, csak egy matt sima felület lenne a háttér, akkor is ugyanazt a fényerőt kapnánk?

2023. nov. 5. 16:08
 10/16 Szirty ***** válasza:

A COB LED-nek ilyen a sugárzási szöge:


[link]


Ha ezt egy lapos tükörrel támogatják (70-80 fok) akkor nem sokat ér, hiszen a tükör irányába alig sugároz.


De ha egy ilyen mélyebb tölcsér a tükör akkor nyilván számít:

[link]

2023. nov. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!