Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Beépített képernyős számítógép...

Beépített képernyős számítógépeken (pl laptop, all-in-one PC) hogyan lehet "megszüntetni" a beépített képernyőt?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az operációs rendszerekben ki lehet kapcsolni, illetve beállítani, hogy csak a csatlakoztatott monitor működjön, viszont arra kéne nekem megoldás, hogy már az operációs rendszer betöltése előtt (POST képernyő, BIOS/UEFI) ki legyen kapcsolva a belső képernyő, de még az OS se lássa, azaz szűnjön meg, mint hardver. Erre azért lenne szükségem, mert van olyan all in one PC-m, aminek be van törve a képernyője, így nem lehet látni rajta semmit, nehéz így beállítani... A képernyő kábelét hiába húztam le az alaplapról, ugyanúgy látja a rendszer, szóval ennyi nem elég... A másik ok, amiért még jó lenne, hogy a laptopomat is szoktam lecsukva használni. Az all in one PC típusa Shuttle X50V2 Plus, a laptop pedig Dell Latitude E5530.

dec. 8. 20:28
 1/1 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

altalaban ranyomhassak alaplapra ugymond magat a "beepitett monitort" vagyis azt ami a kulso asztali monitorban van a sajat alaplapjat


szoval ezert huzod ki hiaba a kabeleit maganak a kijelzonek ha mint kepernyo nelkuli megjelenito...-kent meg mindeg a gepben van, de ha ezt megis tudnad oldani a bios meg mindeg ott lesz azt is at kell programozni

megteheto barmi csak nehezen


laptopod miert hozod fel?

miert van szukseged arra hogy elerd a laptop biosat is mikozben lecsukva hasznalod?


azzal is ugyanez a helyzet mint eszkoz nem fog megszunni a beepitett, ahoz fizikailag es szoftveresen is ki kell iktatnod valoban

amit nem igazan csinalnak szakik sem mert minek?

dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!