Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Így biztonságosan használható...

Így biztonságosan használható az infra lámpa búra?

Figyelt kérdés

A történet az, hogy gondoltam rendelek a tyúkokhoz infralámpát, és a Philips infraizzót ajánlották neten, találtam 175 wattosat, és ajánlottak hozzá olyan lámpabúrát amire ki írták hogy 175 wattos ízzóhoz.

De én a 250 wattos izzót választottam, és olyan lámpa búrát találtam hozzá amihez nem volt kiírva watt limit, ezért gondoltam én, itt hibáztam, hogy biztos jó lesz a 250 wattos izzó hozzá.

Na, ma meg jött és rá van írva németül hogy max 175 wattosig. Na mondom kösz. Akkor ez így csere? Nem értek hozzá.



dec. 9. 20:09
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Foglalat és búra nem teljesen ugyanaz. Az infralámpát nem burkolod be egy búrába, hiszen akkor gátolnád a sugárzást.

Egy izzónak a foglalata viszont adott teljesítményre van méretezve, nem is feltétlenül az áram miatt, mivel ezen a szinten nem az áram jelenti a fő problémát, hanem az izzó hőtermelése.

Például van egy foglalat, illetve lámpatest, amit 60 W-ra terveztek, akkor az egy 60 W-os izzó hőtermelését viseli el tartósan, meg mellesleg az áramát is értelemszerűen.

dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha porcelán foglalatba csavarod az infraveres körtét, akkor nem kell a teljesítmény miatt aggódnod (párszáz Ft)
dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként csak ma vettem észre, hogy porcelán foglalatú.
dec. 12. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!