Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptop azaz ölgép-gyártók...

A laptop azaz ölgép-gyártók mostanában miért nem ölben való használatra optimalizálják a gépeiket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy a hangszórók lent vannak, általában pont olyan helyen, hogy az ember combjai eltakarják a hangszórókat, de a szellőzés miatt kifejezetten javasolják is, hogy ne használjuk ölben az ölgépeket. Micsoda egy hülye trend ez?


Ha asztalon akarok használni egy gépet, akkor desktopot veszek, nem laptopot. Idióták..



jan. 1. 16:31
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek
Nem értek egyet
Hm.. ezen még nem gondolkodtam
5 szavazat
1 2
 1/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Laptop nem azt jelenti, hogy "ölgép":

[link]

jan. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szirty ***** válasza:
85%

"...akkor desktopot veszek, nem laptopot. Idióták.."


A laptop előnye a hordozhatóság. Más nem nagyon van.

Ez nem pont azt jelenti hogy az ágyban használod és "elhordozod" 2 méterre egy asztaltól.


De ha felül lenne mindkét hangszórója és a szellőzőrács is, akkor meg akkora lenne mint egy tepsi és akkor azért lennének idióták a gyártók.


A laptopok tervezése telis-tele van mérnöki kompromisszumokkal amiket a fizika korlátai, a technológiai lehetőségeink, a piac igényei és a gazdasági szempontok közötti lavírozást jelenti.

Ezekkel meg kell tanulni együtt élni.


Próbáld meg te is!

jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Olcsón vannak tartók ilyen célra, de teheted egy könyvre is, vagy használhatsz headsetet. Egyébként pedig gondolom egyetlen modellből vontad le ezt a radikális következtetést.
jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3:


Nem. A 2010-es évek elejéig még sok laptopnak volt fenti kivezetésű a hangszórója, ma meg már csak elvétve van ilyen (az apple es a Lenovo egyes tipusainál).


A hordozhatóság nekem pont azt jelenti, hogy hol ágyban, hol vonaton, hol reptéren használom a gépet, az utóbbi esetekben értelemszerűen ölben. A neve is erre az eredeti funkcióra utal. Ezt a tervezők mintha teljesen elfelejtették volna..

jan. 1. 17:45
 5/18 anonim ***** válasza:
A nevével ellentétben szerintem sosem ilyen használatra szánták, csak a "kis" méretére utaltak, talán nem is a gyártók.
jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha vonaton, reptéren vagy bármilyen nyilvános helyen a laptop hangszórón hallgatod és nem headsettel, akkor automatikusan bunkóvá válsz a szememben...
jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6:


Haha tudtam h ebbe belekötés lesz:)


Nem jellemző, viszont a ventillációs probléma ezekben az esetekben is fennáll, holott szerintem eredetileg ez bőven a funkcionális felhasználás körén belül van.


Otthon viszont szeretem ágyban használni a laptopot ahol a hűtés és a hangszórás egyaránt problémaként jelentkezik ezeknél a gépeknél.


Volt régen egy sony vaio gépem, azon fent voltak a hangszórók és oldalt, ill. hátul a szellőzés zöme. Miért nem lehet ilyen gépeket csinalni legalább a nagyobb szegmensben? (Most arról nem is beszélve, hogy milyen jók voltak azon a dedikált hangerő-gombok, amihez nek kellett Fn vagy Cntrl gombokat is nyomogatni mellé a másik kézzel)

jan. 1. 19:02
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked tablet meg fül- vagy fejhallgató kell.
jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

"Haha tudtam h ebbe belekötés lesz:)"

Vagyis troll vagy. Számítottál arra hogy belédkötnek és ez is volt a célod. Gratulálok!

jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!